Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik országokban olcsó a...

Melyik országokban olcsó a tandíj és a megélhetés is?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 15. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
* a fizetésekhez képest
2021. ápr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pontosítok a kérdésen. Hol nincsen milliós tandíj és hol jön ki a havi megélhetés kevesebb, mint 300ezer forintból?
2021. ápr. 15. 09:19
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
ausztria
2021. ápr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Hát Ausztria rohadt drága, főleg Bécs, itt lakom. Viszont előny lehet, hogy közel van és tandíj úgy tudom nincs a német nyelvű képzéseken (legalábbis egy ideig, de nem akarok hülyeséget mondani), de a megélhetés viszont elég drága. A magyar árakhoz viszonyítva olyan háromszoros árak vannak.

Azt gondolom, egy olyan 280-300 ezer forint elég lehet, de elég szűkösen és ahhoz, hogy ennyiből kijöjj rendesen minden hónapban, oda kell figyelned arra, hogy mire költesz, a spórolásra meg ki kell okoskodni a dolgokat.

Egyik ismerősünk lánya most ment kollégiumba Bécsbe (ők osztrákok), nem tudom már mit mondott, hogy mennyit fizetnek, de annyit, amennyiből Budapesten már egy kisebb lakást ki lehet venni, vidéken meg ugye nagyobbat is és a lány nem egyszobásban van. Persze szebben is néznek ki a kollégiumok, mint nálunk.

2021. ápr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
hát én is Ausztriában vagyok, a megadott 300ezer az most éppen, ezen az árfolyamon több mint 800 euró, én hatból röhögve kijövök. Persze nem valamelyik belvárosi szuperkollégiumban, tudom hogy vannak helyek, ahol az apartman maga felette van 600nak, kétszeresen is, de nekem nagyon normális és szép helyem van 300ért. kétágyasban lehetnék már 200ért is. azon meg, kint laksz, és mégis meglepődsz, hogy háromszoros árak vannak XD igen, ez az euró... de mindenütt háromszoros árak vannak, ha a forint minőségén akarsz rugózni, ne menj külföldre. (meg a fizetésem is háromszor annyi, mint mon lenne, nem értem a problémát)
2021. ápr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem az első hónapokban nagyon nem elég a plusz költségek miatt a 300 Ausztriába, de utána azért ki lehet jönni belőle, ha mondjuk gyakrabban hazajossz ( könnyen mondom, Sopronban) Szóval én hétvégén itthon voltam, itthon ettem, mostam, vásároltam be és vonattal mentem vissza Bécsbe. (Egyébként meglepő mennyire nincs ott sem alap helyzetben -tehát virus előtt - élet. Nekem kicsit unalmas volt, többet vártam tőle)


Máshol szerintem viszont még ennél is nehezebb kijönni ebből az összegből. Pl mondjak hogy Dániába ingyenes a képzés de annyi rejtett költség van, ami brutális... plusz ott megélni, na az szép

2021. ápr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Havi 300e Ft-bol Dániában is ki lehet jönni (nem Koppenhágaban, és csakis diákként). Főleg, ha dolgozni is tudsz az egyetem mellett, mert akkor kapsz pénzt az államtól. Tandíj meg nincs.


Angliában vidéken szintén elképzelhető ennyiből. A képzés ugyan nem ingyenesek, de hitelezi az állam.


Nagyban csökkenti a fajlagos költségeket, ha egy társsal tudsz kimenni, haverral v a pároddal.

2021. ápr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!