Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Maradnál a fogorvosi mellett,...

Maradnál a fogorvosi mellett, vagy váltanál? Ha igen, mire?

Figyelt kérdés

Külföldön kezdtem meg a fogorvosi képzést, mert az egész családom oda költözött. Imádtam, mindenből kitűnő voltam. Aztán 1. év után ismét országot váltottunk (itt már állampolgárok is vagyunk, itt maradunk végleg) így kiiratkoztam, mert nem akartam egy idegen országban egyedül maradni. Ezt nem bánom, mert azóta is így gondolom, ráadásul itt sokkal jobb nekem, otthon vagyok.


Itt viszont amilyen eszméletlen színvonalas a képzés, olyan nehéz is bejutni. 4 tárgy a beugró emelt szinten és nézik az érettségit is meg rendes felvételit is. Érettségiből min. 6-ból emelt szintet várnak el. Most máshová járok iskolába, amíg fel nem vesznek és az itteni tanáraim szerint reális számomra az orvosi. Csak közben lebetegedtem és lenyugdíjaztak, ezért az jutott eszembe,hogy lehet számomra jobb lenne más munkakör, amit esetleg alkalom adtával otthonról is tudnék csinálni,mondjuk a matematikus szak.


Gondolkodtam a gyógyszerészetin is, de akkor már megint ott tartok,hogy oda is nehéz bejutni, akkor már hülyeség lenne nem megpróbálni a fogorvosit is. Matematikus szakra könnyebb bejutni, de ide se olyan egetrengető könnyű és cserébe szerintem nehezebb,mint az orvosi, másfelől meg új lehetőségeket nyithat meg. Mindkettő nagyon érdekelne. Ha a matematikus szak mellett döntök, itt ez 5 éves képzés, akkor felveszem még a fizikát,kémiát,informatikát is és a biztonság kedvéért a pedagógiát is, bár elsősorban nem tanárnak készülök és nem is a tanárképzőre fogok felvételizni. Engem nagyon érdekelne elmenni esetleg a kutatás felé, így bármelyik szakot is kezdeném el cél a PhD lenne.


Mit gondoltok? Egész életemben a fogorvosira készültem, viszont mióta beteg lettem már nem tudom, hogy mi lenne a jó. Az orvosom szerint el tudnám végezni a fogorvosit, sőt dolgozni is tudnék benne, de kérdés, hogy kell e nekem ilyen stresszes munkahely, mert szerinte ez igen is az és nekem jobb lenne kerülnöm a stresszt. Másfelől meg ha nem jönne be a matematikusi pálya és tanárként tudnék elhelyezkedni, bár szerintem azt is szeretném, kérdés, hogy az mennyire stresszes, gondolom az se épp egy leányálom.


Így most ezek között morfondírozok nagyon: fogorvosi, gyógyszerészeti, matematikus + a sok alszak mellé, amiket felsoroltam. Lehet mindegyikre azonnal felvennének, viszont az is lehet,hogy a fogorvosira, akár 2-3x is újra kellene felvételiznem, gyógyszerészet szintén kérdőjel, legreálisabb a matematikusi szak, viszont onnan meg nem sok tapasztalatom van. Ami még plusz előny, hogy a matematikus szak közelebb lenne, ígyis-úgyis költözi kellene másik városba, de lényegesen közelebb lenne és emiatt a családom is azt preferálja.


Viszont, ami még nagy kérdőjel számomra az az elhelyezkedés...nyilván fogorvosként könnyű lenne, de gyógyszerészként vagy matematikusként nem tudom mennyire lenne nehéz. Gondolkodtam még a mérnöki szakokon is, mondjuk vegyészmérnöki, de oda is írtó nehéz bejutni, ráadásul nem tudom lenne e affinitásom a technikai dolgokhoz és olyan nagyon mélyen nem is érdekel, szóval lehet azt még se fogom megjelölni.



2021. ápr. 28. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Matematikusként nagyon könnyen és nagyon jól elhelyezkedhetsz, valamiért nincs benne a köztudatban, de bármilyen banknál/biztosítónál/pénzügyi szervezetnél vagy csak egy egyszerű cégnél is kell kockázatelemző, ami nagy felelősség, de nagyon jól fizet. A logisztika, bármilyen elemzés, kutatás is benne van, úgyhogy nagyon széles körben fogadják a diplomát.


Ha a fogorvosi az álmod, akkor viszont csináld azt. A matematika nagyon száraz és monoton tud lenni, amit ha nem bírsz akkor a diploma után szenvedni fogsz.

2021. ápr. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Fogorvosi volt az álmom, de mostanra motivációmat vesztettem, annyira,hogyha azt végzem el, szerintem ott is a kutatás felé orientálódnék. Talán a motiváció vesztés nem is jó szó rá, hanem egész egyszerűen megtorpantam, hogy valóban bírnám e a napi munkát és a vele járó stresszt, de az orvosom szerint ezt a gyógyszer miatt is mondhatom, mivel attól állandóan fáradt vagyok és így nehéz bármiért is úgy lelkesedni, mint előtte. Szóval ezek mind érdekelnének.
2021. ápr. 28. 11:08
 3/3 anonim ***** válasza:
85%
Hol laksz? Ez melyik ország ?
2021. máj. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!