Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha Erasmus-al elmegyek külföld...

Ha Erasmus-al elmegyek külföldre tanulni akkor tudnom kell az adott ország nyelvét ahova menni szeretnék?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy el szeretnék menni mondjuk németországba.

Ahhoz, hogy elfogadják a jelentkezésemet tudnom kell németül, vagy elég ha mondjuk van angolból egy felsőfokú nyelvvizsgám, és egyéb teszteken abból a nyelvből megfelelek?


Válaszokat előre is köszi.



2021. ápr. 28. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
középiskola vagy egyetem?
2021. ápr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyetem. Jelenleg még középiskolás vagyok, azonban 2 év múlva fogok érettségizni. És tervezek egyetemnek első vagy második évében menni.
2021. ápr. 28. 23:03
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
hát ha ismered az ország nyelvét akkor felvehetsz órákat a helyi nyelven, ha nem akkor angol. senki nem várja el hogy beszéld a célország nyelvét.
2021. ápr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
van egy interjú, a jelentkezés része, ott felmérik, elég jó-e a nyelvtudásod
2021. ápr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Okés. Köszi szépen!

Meg mégegy kérdés, hátha tudja valaki a választ.

Japánba tervezek menni. Lehetséges egyáltalán Erasmus-al eljutni oda?

2021. ápr. 28. 23:06
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
nem, az erasmus európán belül működik. japánba más ösztöndíjprogramot kell keresned, campus mundi esetleg
2021. ápr. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
98%
A legtöbb egyetem honlapján kiírják a kòtelezõ szintet. Valahol csak a tarsalgasi szint a feltetel valahol B2-és nyelvtudas
2021. ápr. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
#4 Van interjú Erasmus hallgatóknak? Ez nekem új, nem OLS-re gondolsz?
2021. ápr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
#8 nekem volt mikor egy olasz egyetemre mentem, aki tudott olaszul, azt olaszul is meginterjúvolták
2021. ápr. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak Európán belül lehet tanulni. Az Erasmusnak van egy tengerentúli mobilitási programja is, amivel lehet akár ázsiai országokban is vagy Amerikában, Ausztráliában is tanulni. Viszont az tény, kevesebb helyre lehet jelentkezni mint Európában, de azért van más lehetőség is.
2021. máj. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!