Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Akik voltak Erasmuson: Ti is...

Akik voltak Erasmuson: Ti is körülbelül 70-80, megközelítőleg 100 ezreket költöttetek papírokra?

Figyelt kérdés
Németországba készülök, és a fogadó egyetemem kéri az érettségitől kezdve a felvételi határozatig, egészen az összes egyetemi félévem (6. félévben vagyok) hitelesített fordítását, külügyminiszteri pecséttel ellátva, ami elég drágának tűnik (konkrétan csak a külügyminiszeri 5500 Ft/ irat, a fordítást ki se merem számolni mert karakterenként számolnak). Minden egyetem szokott kérni ilyet az Erasmusosoktól?

2021. máj. 17. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
99%

Semmilyen papírért nem kellett fizetnem az esetleges nyomtatási költségen kívül.

Nálunk angol nyelvű leckekönyvet tudsz kikérni az egyetemtől, az bőven elég volt nekik (plusz én pont diploma után jelentkeztem, ahhoz alapból adnak angol nyelvű igazolást a tárgyakról). Biztosan ennyire hivatalos fordítás kell?

2021. máj. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ezt írják:


APPLICATION DOCUMENTS


Please send the following documents by regular post to the appropriate organisation:

•Printed out application form

•Resume/CV in tabular form + copy of passport or ID

•Officially authenticated copies of the original of your secondary school graduation certificate, university entrance exams, higher education transcripts,and university degrees (if you already have one)+ officially authenticated copies of translations (German or English) of these documents

•Authenticated copy of current proof of German proficiency (does not applyfor English-language degree programmes)

•If necessary, other documents required by your desired programme (e.g.speciallanguage skills, application for aptitude review)

2021. máj. 17. 19:38
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Személyes tapasztalatom nincs Erasmus terén, de hollandiai egyetemi felvételi esetén nekem semmi ilyesmire nem volt szükségem. Simán elég volt a diplomám és tantárgyaim listjának az egyetem által hitelesített verziója angolul. (Ami annyit takart, hogy berakták a fénymásolatokat egy borítékba, amit az egyetem pecséteivel és aláírásokkal lezártak a TO-n.


Egyébként számomra felfoghatatlan, hogy minek kérnek bármit is a középiskolából, ha már alapból egyetemista vagy. Nálam is kötelező volt az érettségi, de én csak simán elküldtem nekik magyar nyelven 'úgyse lesz fontos' alapon és elfogadták.

2021. máj. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemmiért nem fizettem, a egyetemen kértem angol leckekönyvet, a bizonyítványaim meg kétnyelvűek.
2021. máj. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én 2003-ban voltam Hollandiában Erasmus-szal, semmit nem kértek, semmit nem kellett lefordíttatnom. Ez most vagy a német egyetem saját hülyesége vagy azóta ennyit változott a rendszer... Melyik városba/ egyetemre mész majd Erasmus-szal?
2021. máj. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos már túlbonyolítanak mindent... egyébként TU-ba megyek, Drezdába.
2021. máj. 18. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!