Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Open University egyetemre...

Open University egyetemre elfogadjàk a középszintű magyar érettségit vagy kötelező az emelt szintű érettségi? Illetve az oktatàs színvonalàval kapcsolatban, mi a vélemény? Tandíj?

Figyelt kérdés
Nem most tervezek menni, mert még tanulom az angolt, de azért jól jönne némi segítség. Köszönöm!

2021. máj. 18. 05:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nincsen hivatalos felvételi folyamat, nem kell beadni semmilyen korábbi bizonyítványt, csak regisztrálni kell.

2021. máj. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Költségek.

Én azt hallottam, hogy viszonylag igényes, de neked kell mindent megtanulni, nincsenek órák, ők csak kiadják a tananyagot és utána konzultálni lehet, ha nem értesz valamit.

2021. máj. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Amúgy a kinti diàkhitel igényelhető?


Ezt írjàk az új szabàlyozàs szerint:


"Ha part time – esti tagozaton tanulsz egyetemen vagy főiskolán, akkor igényelhetsz diákhitelt ha a “course intensity – kurzus intenzitása” legalább 25%, ezt az iskolával kell egyeztetni."


Kérdés, hogy minek minősül az effajta képzés?

2021. máj. 18. 07:30
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#3: Kinti diákhitelt már EU állampolgárként csak akkor kaphatnál, ha letelepedési engedélyed volna, s ez utóbbira csak akkor volnál jogosult, ha tavaly év végéig (Nagy-Britannia EU-ból való kilépéséig) igazolhatóan, tartósan kint dolgoztál vagy tanultál volna. Ha nincs esélyed letelepedési engedélyre, akkor nincs esélyed kinti diákhitelre sem. Minden tandíjat és egyéb költséget saját zsebből kell tehát fedezned. Elnézést, hogyha ezzel elkeserítettelek.
2021. máj. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt én nem tudom, talán valaki más. De a tandíjat nem egyben kell kifizetni az egészet, hanem modulonként, ahogy haladsz előre. Ha egy modul 30 kredit, akkor az 1584 GBP. Tőled függ, hogy hány tárgyat veszel fel egy félévben.
2021. máj. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Honours degree" mit jelent? Erre ír 360 kreditet.


Full Time: 240 kredit lenne az alapképzés?

2021. máj. 18. 08:11
 7/10 anonim ***** válasza:
#6: A briteknél kétféle szintű alapképzési diploma van: az "ordinary" és az "honours". Az "ordinary"-hez kevesebb kreditet kell teljesíteni; viszont az "honours" általában szükséges a mesterképzéshez való belépéshez. A legtöbb képzés esetén nem kell már induláskor eldöntened, hogy melyiket célzod meg, azaz képzés közben is eldöntheted, hogy hamarabb kiszállsz egy "ordinary" szinttel, vagy végigmész az "honours" szintig. Van, amikor az "honours" diploma csak annyiban több az "ordinary" diplomától, hogy ahhoz szakdolgozatot is kell írni; s van, amikor a szakdolgozaton kívül más többletmodulokat is kérnek az "honours" szinthez.
2021. máj. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#6: Annyit még, hogy egy tipikus "honours" diploma 240 kredites. A 360 kredit soknak tűnik az alapképzéshez, bár az egyetemek saját hatáskörben több kreditet is rendelhetnek egy-egy képzéshez. Egy intenzívebb "full time" képzésen akár 40 kredit is lehet egy félév, így valóban előfordulhat, hogy 4 év alatt 360 kredit kell. De inkább a félévenkénti 30 kredit a tipikus.
2021. máj. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 "Annyit még, hogy egy tipikus "honours" diploma 240 kredites. A 360 kredit soknak tűnik az alapképzéshez"


Pedig 360 kredit kell a BSc (hons) diplomához. Félévente 60-at kell teljesíteni ha 3 éves a képzés, és márpedig full-time-ban annyi. Ezt többféleképpen is lehet teljesíteni, itt már az egyeteme válogatja. Van ahol kevesebb, de több kisebb 10-15 kreditet érő tantárgyaid vannak, de van ahol félévente 3 darab 20 kreditet érő module-od van, ami nyilván sokkal több követelménnyel bír darabonként. Az évvégi szakdoga/final year project pedig dupla module általában, tehát sok helyen 40 kreditet ér.

2021. máj. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9: Ahogy #8 válaszomban már leírtam, a modulonkénti és félévenkenti kreditszám egyetemtől függhet. Nagy-Britaniában az egyetemek autonómiát élveznek: onnantól kezdve, hogy a királynő egyetemi rangot adományoz egy intézménynek, az lényegében olyan képzéseket indít, amilyeneket csak akar, és úgy alakítja ki azokat, ahogy akarja. Ennek megfelelően az egyetemek teljes szuverenitást élveznek abban is, hogy miként rendelnek krediteket a modulokhoz és a félévekhez. Én például Londonban jártam egyetemre, és nálunk a full-time, azaz nappalis képzésen 40 kredites volt egy félév (4 darab 10 kredites modulból állt). De olyan nappalis BSc képzésről is biztosan tudok, ahol 30 kredites félévek vannak, félévenként három 10 kredites, vagy egy 20 kredites és egy 10 kredites modullal. Persze nyilván vannak félévenként 60 kredites kurzusok is, amelyekről te írsz. Azt elismerem, hogy nem tudom, melyik kredit-hozzárendelési metódus milyen gyakori az országban. De igazából ez lényegtelen is, mert a diploma és az egyetem elismertsége számít, nem a kreditek; s végzés után az égvilágon senkit nem fog érdekelni, hogy azt hány elvégzett kredit alapján állították ki.
2021. máj. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!