Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magyar egyetemen ha végeztem...

Magyar egyetemen ha végeztem külföldi egyetemre szeretnék menni mesterképzésre. Van lehetőségem ösztöndíjat elnyerni?

Figyelt kérdés
Tehát, Metropolitan Egyetem nemzetközi gazdálkodás szakán kezdtem meg most februárban tanulmányaimat. A tanulással nincs gondom, jelenleg is az egyik legjobb tanuló vagyok. (mielőtt belém kötsz hogy a metu nem a legerősebb egyetem, tudom hogy nem az :D viszont régen lusta voltam ezért egy utólagos emelt érettségivel meg nyelvvizsgával ide tudtam bejutni). De jelenleg nagyon jól tanulok, ezért is szeretnék majd ha itt megvagyok egy külföldi mesterképzést elvégezni. Becsületes neve a külföldi sulinak: University of Sussex Business School. Nos, az egy éves tandíj kicsit több mint 4 és fél millió Forint. Ez egy pöppet sok, ezért engem az érdekelne hogyan működik az ösztöndíjrendszer mesterképzéseken? Egy közel "tökéletes" diplomával esetleg lehetnék támogatott tanuló?

2021. máj. 22. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a szociális oldaláról közelítsd meg a dolgot.
2021. máj. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd?
2021. máj. 23. 16:01
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

4,5 millió? Anglia? Ez nagyon olcsónak tűnt, ezért felnéztem az egyetem oldalára. szerintem elnézted, mert az UK és home diákoknak kerül ez ennyibe, és bár nem hiszem hogy az lennél, ha itt érdeklődsz.


"EU students commencing their course in the 2021-22 academic year will be liable for the International fee."


Ami amúgy £19,380.

Brexit nagyon megváltoztatta a dolgokat. Diákhitelre csak akkor leszel elfogadva, ha azt hiszem van letelepedésid és 3 évet kint éltél a szak napjától visszafele számítva.

Elég skótok (höhh) az UK egyetemek, nem nagyon adogatnak csak úgy telibe finanszírozott helyet az egyetemen.

Ettől függetlenül, a bursary oldalukon nézd meg az egyetemnek, hogy mit lehet kapni az adott szakra. Általában azok kapnak bármit is akik eleve ott csinálták az alapképzést, de ők is csak ilyen 10% kedvezményt, vagy egy egyszeri ezer fontot és ennyi.

Egy egyetemnél amikor én nézegettem az MSc-ket akkor találkoztam olyannal (életemben elsőnek), hogy egyetlen egy 100%-os támogatott hely volt meghírdetve az adott szakra (tehát másra nem, csak oda), és azt is nyilván egy spéci szakra, ahova 20 embert vesznek fel nem is tudom mennyiből, és a legerősebb kapja meg.

Nagyon ritkák az ilyenek, illetve ha van is ilyen hely, kítünő kínaiak százai rohamozzák meg a lehetőséget, így én azt mondanám az esélye nagyon kevés.

De ha ki is fuzeted mondjuk magad (vagy valaki más) a tandíjat, arra rájön a heti nagyjából 120 fontos kollégium, mellette még enni és élni kell, szóval nem lesz az olcsó. Ezen felül diákvízumot is kell najd intézned.


Tudtommal Dániában is vannak 1 éves mesterek amik ingyenesek is, szerintem ott nézz körbe, UK most nehéz eset lett nagyon.

2021. jún. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!