Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmus szakmai gyakorlat...

Erasmus szakmai gyakorlat infók (gyakorlati hely, anyagiak, nyelv)?

Figyelt kérdés

Mindig szerettem volna kimenni Erasmusra, de ez sosem jött össze. Viszont rájöttem, hogy van egy egyetem utáni szakmai gyakorlatos program is és ezt már szeretném majd kihasználni. Viszont van pár kérdésem azokhoz, akik tanultak/dolgoztak kint Erasmusszal.

1. Hogyan talál az ember gyakorlati helyet? Az egyetemünk oldalán van pár link és felhívás (annyira nem aktuálisak), illetve olvasgattam róla, de ez annyira nem tiszta. Esetleg itt is mindig megosztják a felhívásokat mint a tanulmányi mobilitásnál és akkor azok közül lehet választani, segítenek itthon az Erasmus irodában vagy pedig nekem kell gyakorlati helyet találnom, teljesen egyedül? Bölcsészként milyen gyakorlati helyek jöhetnének szóba?

2. Körülbelül mennyi pénzt kell áldozni rá saját zsebből? Az egyik visszatartó erő mindig az volt, hogy azt gondoltam az Erasmus csak a gazdagoknak van, de közben hallottam ellentétes véleményeket is. Nyilván ez sok mindentől függ, hogy kinek mennyit kellett költenie és önszántából mire költött stb., de örülnék neki, ha leírnátok konrétan, hogy ebben az országban és városban, ennyi idő alatt, ennyit és ennyit költöttem erre és erre. Esetleg van-e valami, amin szerintetek jól lehet spórolni? Mi az, ami elég nagy költség? És minden ilyesmi.

3. Ha csak angolul beszélek, akkor melyik országot a legcélszerűbb választani? Angol szakos vagyok és emiatt nyilván angol nyelvterület lenne a legjobb (brexit után már nincs sok, igen), de más országokban is gondolkozom. Hol lehet a legjobban boldogulni az angollal?


2021. máj. 23. 11:19
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!