Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában az 1 éves mesterképz...

Angliában az 1 éves mesterképzések egyenértékűek a 2 évesekkel?

Figyelt kérdés
Természetesen MSc a szak neve, ebben az esetben is ugyanannyit ér, mint bárhol máshol Európában elvégzett 2 éves mesterképzés?

2021. júl. 13. 01:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Természetesen a brit diplomákat, így a mesterdiplomákat is Európán belül bárhol elismerik és itthon is könnyen honosítják.


Az egy éves angliai mesterdiploma általában úgy egy éves, hogy 12-13 hónapos: a két teljesített félév után nyáron meg kell csinálnod a disszertációt, amelyet augusztus vagy szeptember végéig kell leadnod. Ha elfogadják, novemberben jutsz diplomához. S arra is készülj fel, hogy csak úgy tudod egy év alatt a képzést végigcsinálni, ha az időd 100%-át erre fordítod. Annyira intenzív, annyira sok a beadandó munka, hogy emellett lehetetlenség dolgozni is. Nekem legalábbis ez volt a tapasztalatom.

2021. júl. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

TL;DR: Az 1 és 2 éves mesterszakok nem teljesen egyenértékűek annak ellenére sem, hogy mind a kettő MSc/MA végzettséged ad. A különbség az elvégzett kreditekben (ECTS) van.


Bővebben:


A mesterszintű (NQF, National Qualification Framework level 7) papírok a következők Angliában:


Postgraduate Certificate (30 ECTS, fél év)

Posgraduate Diploma (60 ECTS, 9 hónap)

MSc (60-90 ECTS, 1 vagy 2 év, 3-6 trimeszter)


A PG Diploma nagyon népszerű, ezek a magyar rendszerben a szakosító diplomák. Fontos, hogy az angol rendszerben ezek nem akkreditált degree-k (amit a magyar nyelvben diplomának nevezünk), diplomas (amit magyarul kb. tanusítványt jelent). A PG Diploma olyan, mint egy MSc, csak többnyire egy szűk területen mozog és általában nincs szakdolgozat (de nekem pl. mestermunka, capstone project volt). => Úgy tudom, több helyen kiadják a PG Diplomát vagy Prof. Diplomát azoknak, akiknek nincs kedvük szakdolgozatot írni.


Az, hogy az MSc 60 vagy 90 ECTS-es (kredites)-e, szerintem nem érdekli a munkaadókat, bár többször is olvastam olyat már, hogy egyes állásokra előírják a 90 ECTS-es MSc-t. De ha csak dolgozni akarsz vele, akkor bőven megfelel a PG Diploma vagy egy 60 ECTS-es mesterszak is.


Ugyanezt Hollandiában, ahol a legtöbb MSc szintén egy éves, úgy hívják, hogy Master's illetve Research Master's program, és a 2 éves a Research Master's. A Research Master's programok sokkal mélyebbek, PhD felvételire készítenek fel. (De még egyszer, Angliában is úgy tudom a BSc-ről egyből mennek PhD-ra.)


Úgy általában véve nyugodtan menj 60 ECTS-es egy éves mesterszakra, a CV-ben ugyanolyan jól mutat, mint a 2 éves, és bár a tudásod kisebb lesz értelemszerűen, sok esetben ez is elég. Területtől függő. Pl. menedzsmenttel, üzleti képzésekkel biztosan nem töltenék el 2 évet. De statisztikával, matematikával, data science-szel, computer science-szel kell szerintem a 2 év. Viszont ha pl. eleve informatikus vagy, akkor bőven elég egy ML/AI vagy egy Cyber Security PG Diploma vagy 1 éves MSc, a CV-dben ott van, a tudást meg a munkahelyeden kipótolod.


Fun fact: Európában a cégek / HR-esek nem ismerik a PG Diplomákat, bár most már az indiaiaknak köszönhetően kezdik megismerni, mivel Indiában a PG Diploma az akkreditált 1 éves degree, és kvázi mesterszak helyett járnak rá az indiaiak.

2021. júl. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igazából ezt néztem ki:

[link]


Úgy tudom, ha elkezdem a szakot, ki lehet szállni 3 hónap után egy Postgraduate Certificate-el, 6 hónap után egy Postgraduate Diploma-val, vagy végig maradni disszertációra, ami végül az MSc-t adja, és ez így szeptembertől szeptemberig tart.


Dolgozni nem tervezek mellette nagyon, egy korábbi előadóm erősen ajánlotta.

A szak egyébként azért tetszik, mert mégis specializáció, de van benne kis AI valamint data mining is, szóval még sem marad el nagyon egy általános comp science-től rálátásilag. Nem egy top egyetem, de engem jobban meggyőzött ez a hely, mint Uni of Leeds, ahol Advanced Computer Science szakra mentem volna, de nincsen csak AI, data science meg elméletesebb programozási tárgyaik..


Egyébként mi a véleményetek a block scheduling-ről?

Úgy van ez a szak összeállítva, hogy ugye három szemeszter van, 2 ami taught, a harmadik meg a disszertáció.

Az órákat úgy adják le, hogy egyszerre csak egyet tanítanak, és az 3 hétig tart, a végén meg lesz egy assignment/vizsga. Majd jön mégegy tantárgy megint 3 hétig, egészen végig decemberig, majd újra májusig.


Azt gondolná az ember, hogy 3 hét alatt semmit nem tanulok meg egy-egy adott területből.. Viszont az tetszik, hogy egyszerre csak egy dologra koncentrálok.

Mit gondoltok? Kevésnek tűnik, de igazából majdnem ugyanannyi előadás van abban a 3 hétben (heti 12 óra elvileg), amennyi előadásom volt BSc-n egy module-nál egy teljes félév alatt.

Bár lehet erről dobok ki egy másik kérdést, hogy ott mélyebben meg lehessen vitatni.

2021. júl. 13. 11:42
 4/13 A kérdező kommentje:

#2 Egyébként egy tantárgy 15 kreditet ér itt amit linkeltem, ami azt jelenti, hogy 8 tantárgy szorozva 15-el az 120, valamint 60 credit a disszertáció, azaz 180 kredit. Ezt ECTS-ben tudtommal felezni kell az angol rendszeri krediteket, vagyis 90 ECTS kredit ez a mesterképzés.

Ez azt jelenti, hogy egy az egyben ugyanannyit ér mint a magyarországi, vagy más országokbeli 2 éves mesterképzés, igaz?

2021. júl. 13. 12:02
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

3. Szerintem nagyon jó az a program, amelyet kinéztél, és nagyon megéri.


A block schedule-ing szerintem szintén jó ötlet. Az nincs így, hogy 3 hét alatt ne lehetne "semmit" se megtanulni. Éppen ellenkezőleg, szerintem így jobban lehet tanulni, hiszen egyszerre csak egy dologra koncentrálsz. 3 hét alatt nagyon messze lehet jutni ezen a területen, ha rendesen tanulsz. A saját szakmámban pl. simán végig lehet dolgozni 3 hét alatt az Introduction to Statistical Learning könyvet, a programozási részekkel együtt és utána "kérem a következőt". Jobb, mintha 4 tantárgy van párhuzamosan elnyújtva.


Igen, ez a diploma konkrétan TÖBBET fog érni, mint bármilyen informatikai magyar MSc, attól függetlenül, hogy 1 vagy 2 éves-e, már csak azért is, mert eleve jobb egyetem, mint bármelyik magyar műszaki egyetem (701-750 worldwide ranking: [link] valamint nyilván sokkal jobb a curriculum, az egész oktatás jobban szervezett, profibbak az előadások (tapasztalat) stb.

2021. júl. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#4: Ahogy leírtam az #1 hozzászólásomban, az 1 éves angliai mesterképzéseket simán elfogadják mesterképzésnek a munkáltatók és az egyetemek is, bárhol Európában. De mint írtam, arra készülj fel, hogy keményen oda kell tenned magad. Én végigcsináltam, de gyakorlatilag egész nap ezzel kellett foglalkoznom 13 hónapon át, reggeltől estig, beleértve a hétvégeket is. Néha-néha egy-egy napot tudtam pihenni, de többet nem. Így is épphogy tudtam csak tartani a beadandók határideit. S utána három hónap alatt a semmiből megírni és a témavezető kifogásai alapján elfogadhatóvá alakítani egy teljes disszertációt sem volt piskóta. Nagyon intenzív az egész.
2021. júl. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szabad tudni ti milyen szakon tanultatok? 😊


#5 Igen, igazából olyan mintha megindulnánk egy nagy lendülettel és lezavarnánk mindent egymás után, remélem tartani fog a lendület a végéig.

Ranglistákat énis nézegettem, talán csak az SZTE előzi be (meg lehet az ELTE), de ezek sem sokkal, márha a magyar egyetemekhez hasonlítgatjuk.


Egyébként nagyon nehezen köteleztem el magam a szak mellett, mert szív szerint nevesebb egyetemekre mentem volna, Leeds, York, vagy Sheffield, ez mind ilyen top 150-es egyetem. Az előbbi lenne csak közel, de ott nincs ilyen szak amit akarok, cyber sec..

Mindig az jár az eszemben, hogy csak 3 ezer fonttal drágább, de mégis egy teljesen másabb szintű egyetemek lehetnek. Viszont Hudderfield győzött meg a legjobban, valamint utazás szempontjából is csak ez, valamint Leeds és Bradford játszana, de a legszimpibbet választottam.


#6 Ami lendületet kaptam az ötöstől, most egy picit vissza is vetted 😅

Nem egyébként, nagyon érdekelnek személyes tapasztalatok. Én itt Angliában csináltam a BSc-t is szintén infós szakon, de abban annyira nem éreztem a kihívást. Persze, nehéz volt, egy-egy szemeszter végképp, de végül 1st class-al végeztem, egyedüliként a szakon, és szeretném továbbvinni a tanulmányaim. Két előadóm is mondta, hogy jól gondoljam át a mesterképzést, mert nagyon vért izzasztó az egész. Kerestem linkedin-en is ezen a szakon tanuló személyt, szerinte ha nem csúszok meg a beadandókkal, akkor teljesen rendben leszek. 1-2 tanár keményebben javít, de azt mondta bírható.

Nagyon remélem, mert úgy vagyok vele, ha most nem csinálom meg az MSc-t akkor sosem fogom már.

Maximalista vagyok, de szerintem egy meritnek is nagyon örülni fogok, nem akarom elbízni magam, főleg hogy mégis egy ilyen szakról van szó. Ha nagyon nem bírom, akkor kioptolok legfeljebb egy pgcert-el vagy pgdip-el.


Te a BSc-t is itt végezted? Sokkal nagyobb az ugrás level 6-ról level 7-re, mint a BSc évről-évre való lépkedései?

2021. júl. 13. 13:02
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Én először végigtoltam egy ML/AI PG Diplomát, most pedig MSc Data Analyticsre járok. Igazából ez utóbbit már csak magam miatt, mert a munkaerőpiacon elég lenne a PG Diploma is. De annyira megtetszett ez a terület, hogy kerestem egy komolyabb kutatói szakot, ahol sokkal több és mélyebb a statisztika.


Ne ijedj meg a 6-ostól, jó amit ír, de teljesen más a "nehéz" Angliában, mint mondjuk Magyarországon... Mondom, sokkal összeszedettebbek az órák, rendesen fel van építve a tananyag, sokkal jobbak a könyvek, sokkal tanulhatóbb az egész. A végén a capstone projecten én is megizzadtam rendesen, de én munka mellett toltam, és élveztem is nagyon. A végeredményre meg büszke vagyok, nagyon szépet csináltam.

2021. júl. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Ui: az angol egyetemek között nincs lélegzetelállító különbség az egyetemek színvonala között. Csak akkor érdekes, hogy minél jobb helyre juss be, ha doktorálni akarsz és kutató akarsz lenni. Egyébként teljesen jó az, ahova menni készülsz.
2021. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mentek a zöld pacsik, nagyon segítőkészek vagytok 😁


Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ti jelentkeztetek valamiféle bursary/scholarship dolgokra?

Ez az egyetem szinte semmit nem kínál, ezért keresőkkel nézegettem ösztöndíjakat, de eddig csak egyre tudtam jelentkezni, ami nem egy biztos dolog, mert szinte ilyen kalaphúzós a dolog.

A legtöbb, még párszáz fontos ösztöndíjak is úgy vannak megírva, hogy pont ne legyek rá jogosult 😅

Tudtok jó bursary kereső oldalakat, ahol külsős, tehát nem egyetemhez kötött ösztöndíjakra lehet jelentkezni?

2021. júl. 13. 18:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!