Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Úgy érzem elrontottam a...

Úgy érzem elrontottam a lehetőségeimet a külföldi mestert illetően?

Figyelt kérdés

Nagyjából 15 éves korom óta tervezem hogy a mesterképzést Bécsben csinalnám meg. Ennek számos oka van.


Lassam vegzek az alapképzessel, számtalanszor utananéztem annak mik kellenek ehhez, többek közt ezért is csinálok meg egy nyelvvizsgát stb.


Az utóbbi napokban újra utánaneztem a dolgoknak es akkor realizáltam hogy vagy módosítottak bizonyos követelményeken vagy valahogy átsiklottam.


Nagyon ìgy nez ki, hogy van pár olyan követelmény pont amknek nem felelek meg es kevesebb mint 2 hónap alatt nem is fogok tudni, akár mit is csinálok.


Jelenleg össze vagyok törve. Sokáig nem is tudtam mennyire akarom ezt.

Az ősszel tudnek a jelenlegi egyetemem mesterére jelentkezni (mindenkepp akarok mestert), de igazából nem erre vágyom.

Gondoltam már arra is.jogy kihagyok egy évet, dolgozom, stb de ha úgy sem vesznek fel, akkor itthon is csúszok a tanulmányokkal amit meg nem igazán szeretnék.


Újra kell terveznem mindent es úgy erzem nagyon elrontottam.


Mit csináljak?

Itthon nem igazán találom a helyem, úgy erzem jó lenne egy masszív környezetvaltozás, tenyleg ez az almom nagyon régóta csak sokáig sok kétely fogott el.


Nem tudom mennyire realisak az eselyeim.


Mit csináljak?



2021. aug. 16. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Milyen szakról van szó, és melyik követelmény miatt aggódsz?
2021. aug. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

WU-n neztem több szakot is.


Jelenleg Gazdalkodas es menedzsmentet tanulok ami kb barmelyikhez jó lenne.


Viszont van olyan szak pl ami munkáltatótól vár ajánlólevelet, tapasztalatot az adott területen, viszont nekem olyanom nincs es 1.5 hónap alatt nem is lesz.


A masik hogy ahogy néztem az irataim fordíttatasa 130ezer+ lenne es bár jelenleg is a szakgyakomat csinálom es dolgozom, penzt nem kapok erte.


Nem tudom hogy nézhettem be ennyire vagy amikor utoljára neztem meg nem voltak x kikötések leírva. Nem tudom.


Mar azon is gondolkodtam hogy dolgozok egy evig+nyelvet tanulok (angol folyékony, nemetem kb közepszint) es feltornazom a németet, mert ahogy néztem azokra talán egyszerűbb bejutni es nemi tőkém is lenne a költsegekre.


De mi van ha akkor se vesznek fel?

Akkor meg itthon siman elkezdhetném a mestert korábban es így pazarlok egy évet.


Nem tudom...total összetörtem.

2021. aug. 16. 16:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérdeztem, hogy milyen szak, mert pl. a Hageni Távegyetemen is elérhetők mesterszakok, többek között gazdasági területen is. Nem köt hallgatói szerződés, német diplomát kapsz, és lényegesen rugalmasabb, mint egy hagyományos nappali szak. Nem tudom fejből, ott mik a felvételi követelmények gazdasági mesterre (más karon tanulok ugyanezen az egyetemen), de talán ez is szóba jön lehetőségként.
2021. aug. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
de miért ilyen szörnyűséges dolog dolgozni egy-két évet, és csak utána egyetemzeni tovább? lesz pénzed, meg időd megtanulni rendesen németül, ha angol nyelvű képzésre mész is jelentősen megkönnyíti az életedet.
2021. aug. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mert nem szeretnék idősebb lenni nagyon a többsegnél.


Egyebkent meg vannak sajnos ilyen furcsa berögződéseim hogy szerintem mi hány éves korban normális vagy kéne csinalni (csak a magam életére vetítve).


Tudom hogy ez így nem jó.

Nagyon sokat tudok ilyeneken stresszelni:/

2021. aug. 18. 17:47
 6/7 anonim ***** válasza:
akkor ez a legelső amit hagyj el, ausztriában (meg a világ értelmesebb féltekén úgy általában) senkit nem érdekel, hogy 22 vagy 23 évesen iratkozol be adott képzésre. meg különben is elmúltál már 16, afölött meg mégis ki az isten tudja megmondani hány éves vagy? fiatal felnőtt. ennyi. (én ba-n is egy tucat negyvenes-ötvenes emberrel ülök együtt gyakorlaton, a kutyának nem fogsz feltűnni.)
2021. aug. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6 nem azért hogy mások mit gondolnak, az nem érdekel.


Ezeket sajnos én alakitottam ki (nem tudatosan) magamnak, valamiert. Tudom hogy ez hülyeség.

2021. aug. 21. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!