Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliai mesterképzés, világ...

Angliai mesterképzés, világ 150. vs 600. legjobb egyeteme? Sok különbség lehet? Mennyit számít a ranglista?

Figyelt kérdés

Szóval két angol egyetemen gondolkoztam infós MSc-re. Az egyik egy top 100-150-es egyeteme, valamint top 10 UK-ban informatikából, top 20 általánosságban. Emellett néztem egy gyengébb, 600-800-as rangsorolású egyetemet. Erre a kettőre lett szűrve a kör.


Azért vagyok nagy dilemmában, mert a top egyetem elég ridegnek tűnik, és sokak szerint csak a presztízse fontos az egyetemnek, a diákok nem igazán..

A szak elég általános, viszont elég elméleti, minden csak viszgák alapján dől el, valamint a kutatás van előtérben, a disszertációban is. Valamint £3200-al drágább a képzés ára, ami a legfőbb bajom. Ez mellett valószínűleg lennénk vagy 300-an a szakon.


Majd van ez a másik egyetem, ami világranglistán 600-800 között van. Mellette barátságosabbnak tűnik, vélemények alapján szeretik az ott tanuló személyek, valamint olyan szakirány, ami engem nagyon érdekel az informatikán belül. Online nyílt napon sokkal szimpibbek voltak. Ez a szakirány nincs a top egyetemen. Mellette egy elég fejlődő egyetem, szépen megy felfele a ranglistákon, van egy szakja ami a világ top 50-be becsúszott, mérnöki területen olyan 400, de több szakja 200-300-as, infó területe rangsorban kb mint az össz rangsora. 20-40 hallgató lesz, viszont UK-n belül egyáltalán nem egy (el)ismert egyetem, olyan top 40 a 140-ből. Egyedül ami miatt híres lehet, az az max hogy a rektor Sir Patrick Stewart volt 15 évig (x professzor az X men-ből, diplomaosztókra eljár a mai napig) utána meg a szexbotrányos Andrew herceg de lemondatták 😅

Emellett életre szóló segítséget nyújtanak CV írásban, interview-ra készülésben segítenem és munkakeresésben, valamint cégalapításban is. Gyakorlatiasabb, vizsga kevesebb van és több a course work. Disszertáció alatt dolgozhatunk akár helyi klienssel (vagy készítünk nekik valamit) a szakdoga témában.


Szerintetek mennyire számít a ranglista? Főleg informatika területen?

Az utóbbi helyre felvettek, az elsőre be sem nyújtottam jelentkezést.. Egyedül a ranglista ami elbizonytalanít, de érzem hogy a második helyen valamiért boldogabb lennék. Ja és megmarad £3200-om 😅


A kérdés kiírása nem azért történt meg, mert ha egy idegen azt mondja jelentkezzek máshova, akkor szaladni fogok. Inkább csak a megnyugvásomat keresem, hogy biztosan jól választottam-e, de már kezd agyamra menni, hogy Angliában csont nélkül lenézik azokat akik nem Russel group egyetemre mentek..

Válaszokat előre is köszönöm.



2021. aug. 17. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem tök mindegy, hiszen a top egyetemre nem vettek fel. Most meg próbálod megideologizálni, h ez miért jobb is így. Amúgy a top 800ban szerintem magyar egyetemek is lennének, szóval nem egy hasraesős történet.


De nem a papír fejléce számít, hanem a tudás.

2021. aug. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 Nem is jelentkeztem, nem az hogy nem vettek fel.

2:1-es BSc minősítést várnak el, így engem lazán felvettek volna 1st class-al.

Szóval azt akarom bizonygatni, hogy jól választottam-e, nem azt hogy nem vettek fel oda ahova nem jelentkeztem.

2021. aug. 17. 22:41
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Én ahogy elnézem te jobban vered rá 😅
2021. aug. 17. 22:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem érdekel informatikai területen, hogy hol végeztél, csak az, hogy mit tudsz.
2021. aug. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, hogy hol végzel. Igazán komoly melókhoz kapcsolati tőke kell, nem egy sor az önéletrajzba egy iskola nevével.
2021. aug. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy a munkaltato nezi azt is hogy hol vegeztel, viszont ez kezd szerencsere itt Angliaban is eltunni.


Regen tenyleg elonyben reszesultek azok akik pl Oxbridge-en vegeztek, de hal’ isten manapsag az interjuk komolyabb melokra (pl infos) tele vannak szakmai elemekkel is, szoval hiaba vegez valaki mondjuk Oxfordban, az interjun kiderul ha szart se tud.


En termeszettudomanyi teruleten vagyok, es van olyan ismerosom aki Oxbridge-en vegzett, viszont nem igazan kepes arra hogy eladja magat az interjukon, pedig szakmailag nagyon okos embernek ismerem.


A teruleten ahol vagyok azert jo szemmel nezik ha Russel Group-os sulibol jon valaki, de rengeteg olyan dologgal lehet kiegesziteni a CV-d ami miatt instant behivnak interjura.


Ahogy elottem is irtak, ha szakmailag komoenets vagy, akkor ugy is fogsz munkat talalni, foleg a teruleten ahol jelenleg tanulsz.

2022. jan. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!