Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen egyetemre menjek, ha...

Milyen egyetemre menjek, ha matek-földrajzból fogok emelt szintű érettségizni?

Figyelt kérdés

Külföldön szeretnék továbbtanulni, gyermekkori álmom, hogy építészmérnők legyek, de azért nem vagyok annyira reálos, hogy elmenjek fizika emeltszintűzni, ha pedig ez az ára, akkor inkább nem leszek. Most matek és földrajz faktos vagyok. Rajzból, töriből vagyok még jó, és érdekelnek is ezek a tárgyak.

Milyen olyan szakok vannak, ahova ez a matek-földrajz párosítás jó lehet? És fizika érettségi nélkül az építészmérnök teljesen kizárva?



2021. szept. 7. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Geográfus.
2021. szept. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
meteorológus
2021. szept. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Baluba ***** válasza:
89%
Valamilyen gazdasági szak, ami a globális gazdaságra, kereskedelemre helyezi a hangsúlyt.
2021. szept. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sajtadó ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsóval, a nemzetközi gazdálkodás (azaz külkereskedelem) szakon sok a földrajz és még a munkád során is kellhetnek ilyen ismeretek.


Kifejezetten matek+földrajz szak szerintem a földmérő mérnök.

2021. szept. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Matematika-földrajz szakos tanár.
2022. márc. 19. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!