Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tudnátok segíteni? (osztrák...

Tudnátok segíteni? (osztrák oktatásrendszer, Bécsi egyetem) több infó lent

Figyelt kérdés

17 vagyok, és felmerült ötletként, hogy Ausztriába, a Bécsi egyetemre menjek továbbtanulni. Anglisztika van szem előtt, de a szak még nem konkrét egyáltalán, illetve az egyetem se. Csak az hogy külföldön szeretnék tanulni, és mivel az osztrák határ mellett lakok, opcionális lenne Bécsbe menni. :D

2 éve tanulok németet, szóval még egyáltalán nem vagyok túl magas szinten németből. Terveim szerint angolul hallgatnám az előadásokat, azt tanulom jóideje.

Kérdéseim a következők lennének:

-Mi a felvételi menete?

-Ahhoz hogy egyáltalán bekerüljek mindenképp kell egy C1-es német szint?

-Van arra lehetőség hogy angolul hallgassam az előadásokat?

-Az itthoni érettségi pontszámok mennyire befolyásoló tényezők a külföldi tanulásban?

-Mik a tapasztalataitok, élményeitek ezzel az egyetemmel kapcsolatban? Esetleg ha erre a szakra is jársz, hálás lennék ha segítenél/mesélnél:3

-Esetleg tudtok mondani egy oldalt/személyt aki képben van ezzel a témával és tudnék hozzá fordulni további kérdéseimmel?

Huha, elsőkörben szerintem ennyi.

Köszi előre is a válaszokat.

És tudom hogy neten sokmindent megtudhatnék, de nemtudom hogy kezdjek neki egyáltalán. :D



2021. szept. 30. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

17 évesen lehetne azért már ennyi sütnivalód


google, bécsi egyetem, továbbtanulás

2021. okt. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

:D

Igazán köszönöm a hasznos választ.

Elsősorban személyes tapasztalatra voltam kíváncsi amikor feltettem a kérdéseimet, nem pedig a formális szakleírásra :D

2021. okt. 2. 23:42
 3/5 anonim ***** válasza:

pedig a kérdéseid teljesen általánosak, erre a vonatkozó honlap nyújt segítséget.


ill. maga az egyetem, nekik kell írni mailt, és kérdezni, nem a gyakorira bízni.

2021. okt. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

annyit tudok segíteni, h. nagyon magabiztos, c1-es német nyelvtudás nélkül felejtsd el.

ez egy osztrák egyetem, kell tudni németül, nagyon jól.

hlye kérdés, h. van-e lehetőség angolul tanulni, mivel angol szakon angolul fogsz tanulni, c1 szint alatt meg se próbáld, de attól még németül is jól kell tudni.

2021. okt. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
pedig hat kérdésből négyre az egyetem honlapján lesz a válasz... az uni wien oldala ráadásul nagyon szépen beszél angolul is, és nagyon szívesen ott van a válasz a kérdéseidre. amúgy van asszem anglisztikás face csoport valahol, keresd meg és lépj be, ott biztos lesznek akik ezt a szakot végezték/végzik.
2021. okt. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!