Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » ERASMUS, hogyan lehetséges?

ERASMUS, hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék orvosi egyetemre bekerülni, és majd a későbbiekben erasmuson kipróbálni egy külföldi egyetemet. Olyanok válaszára vagyok kíváncsi aki már részt vett ilyenen, és orvosira jár.

1. Egyáltalán van rá idő/idegzet, ilyenen gondolkodni? Vagy örüljön az ember hogy elvégzi a féléveket?

2. A külföldön töltött félévek beleszámítanak az alap évekbe? Tehát ott is kell vizsgázni, vagy itthon az ott tanultakból?


Köszi



2021. okt. 31. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Most szeptemberben végeztem az egyetemmel, szóval viszonylag frissek az infóim. Van idő külföldön is kipróbálni magad, bár szerintem főleg nem ERASMUS keretein belül. Van olyan ismerősöm, aki volt egy évet Németországban, mindent elfogadtak neki, de rengeteg papírmunka volt vele és eleinte azt mondták, hogy évet kell majd ismételnie. Tehát megoldható, de nem egyszerű.

Én 2x voltam külföldön cseregyakorlaton, mindkétszer 1-1 hónapig. Ezt az IFMSA nevű szervezeten keresztül intéztem, aminek itthon mind a 4 egyetemen van szervezeti egysége (Budapesti/Szegedi/Debreceni/Pécsi Orvostanhallgatók Egyesülete). Ez azért jó, mert a képzésben amúgy is sokszor vannak 1 hónapos, vagy hosszabb gyakorlatok és ezeket az egyetem teljes mértékben elfogadja.

Ha több kérdésed van, írj nyugodtan privátban.

2021. nov. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Irtam😊
2021. nov. 3. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!