Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mikor éri meg kimenni külföldr...

Mikor éri meg kimenni külföldre tanulni ?

Figyelt kérdés
Akik esetleg kint végeztek külföldön egyetemet vagy van ismerős/családtag aki kint járt egyetemre tőlük kérdezném, hogy miért mentek ki külföldre ? Mi volt az az ok ami miatt mondjuk a magyar felsőoktatás nem volt megfelelő nekik ? Meg igaz csak a kíváncsiság miatt melyik országban végeztetek és milyen szakon ?

2021. nov. 13. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Ha nincs célod akkor inkább ne csinálj semmit, vagy ha van akkor azt írd ki.

Ha azt mondom hogy Anglia legnevesebb állatorvosi egyetemén végeztem akkor te oda mész, vagy mi?

2021. nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%
:DDD
2021. nov. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem mentem külföldre tanulni, de fontolgatom, hogy az MSc-t kint csinálom. Azért, mert nem nagyon indul az a specializáció itthon, ami engem érdekel. Akkor is kimennék, ha csak idegen nyelven lenne itthon, mert ha már nem magyarul hallgatom, akkor abban az országban hallgatnám. És egyébként is is szerettem volna 1-2 félévet külföldön tölteni kalandvágyból, tapasztalat szerzésből stb.
2021. nov. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
nálam és általában az ismeretségi körben azok jönnek el magyarországról egyetem jogcímén, akik nem is akarnak visszamenni utána. egyszerűen diákként könnyebb megszerezni az első tartózkodási engedélyt és munkát kapni, mint eleve felnőttként jönni.
2021. nov. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én külföldön akartam anno letelepedni, ezért gondoltam kinti egyetemmel jobbak lesznek a munkalehetőségek diploma után + az évek alatt van idő elsajátítani a nyelvet. Ez amúgy mind mind bevált, végül 7 évet maradtam Hollandiában és folyékonyan megy mára a holland is, de mostmár nem tervezek itt hosszú távon letelepedni.
2021. nov. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Már régóta vágytam Nyugat- vagy Észak-Európába, voltak helyi kapcsolataim, világszinten az egyik legjobban rangsorolt képzése volt itt az adott szakon, plusz alapból elhasználtam minden ingyenes félévemet otthon, szóval kb ugyanannyitt fizettem volna az ELTE-n is tandíjra, mint Hollandiában. Jelenleg nem is tervezek visszaköltözni Magyarországra.
2021. nov. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!