Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hollandiában folytatnám...

Szvitek96 kérdése:

Hollandiában folytatnám tanulmányaimat,a TU Delft egyetem Data Science & Engineer képzésén.Hogyan tudok beleférni a jelentkezési határidőbe január 15-ig, amikor az érettégit június közepén írjuk? Többi lent.

Figyelt kérdés
Az világos, hogy a magyar érettségi szerint 5-ösre van szükségem matekból, a romániai érettségi szerint, mivel romániai vagyok, 9-10 közötti jegyre van szükségem, de javítsatok ki ha nem így van. Viszont ami nem tiszta, hogy hogyan tudok jelentkezni a már következő tanévben a képzésre, ha a jelentkezési határidő január 15-ig van megadva a numerus fixus képzésekre. Valakinek tapasztalata ezügyben, vagy esetleg az említett egyetemen?:)

2021. nov. 17. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Én úgy értelmezem, hogy csak a studielinken keresztül kell január 15 előtt elindítani a jelentkezést, de még bőven utána kell feltölteni a kért dokumentumok egy részét. A hollandok is ugyanúgy tavasz végén végeznek a középiskolával, mint a magyarok, szóval ők se tudnak mondani elküldeni még januárban.


Azt is el tudom képzelni, hogy az érettségi előtt 'feltételesen felvesznek', hogyha X eredményt elérsz majd a vizsgán. Ha sikerül, akkor bent vagy, ha nem, akkor nem.


Viszont konkrét tapasztalatom nincs, én egy nem numerus fixus MSc-re jöttem ki.

2021. nov. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
+ Annyira nem ástam bele magam, de hirtelen megnyitva az egyetem weboldalát azt láttam, hogy a Data Science & Engineering egy mesterszak. Nem a Computer Science and Engineeringre gondoltál?
2021. nov. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De, arra. Viszont mivel én Romániaban élek, csakis június vége, július elején kapok érettségi eredményt. Szóval, én is a feltételes felvételt látom esélyesnek.
2021. nov. 19. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!