Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Vannak olyan egyetemek külföld...

Vannak olyan egyetemek külföldön, ahol nem számít a tanulmányi előéleted?

Figyelt kérdés

Későn érő tipus vagyok, középiskola alatt nem érdekelt semmi, végigaludtam az egészet és állandóan átbukdácsoltam az érettségiig. És most, kb 27 évesen jöttem rá hogy hmm én amúgy tök szívesen lennék "okos", és simán kitanulnám mondjuk a villamosmérnöki szakot, mert rájöttem hogy az érdekel is, míg a középiskolában minden hülyeséggel teletraktáltak a könyveléstől kezdve a történelmig meg a nyelvtan, na ezek most sem érdekelnek. Meg a tanárok sem voltak a toppon előadást tekintve meg az érdeklődés felkeltése sem volt az erősségük.


Szóval itt Magyarországon már bevégeztem, lehetetlen egyetemre bekerülnöm, mert mindenhova számít az előélet. Külföldön mi a helyzet? Ott adnak második esélyt az embereknek ? Vagy olyasmi hogy nem számít az előélet, de van egy felvételi teszt ami alapján eldől a dolog? Úgy hallottam ott egész más az oktatási rendszer, kompetitív alapú, és sokszor még full ingyenes is az egyetem.



2021. nov. 27. 18:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Már miért volna lehetetlen bekerülnöd magyar egyetemre? Ha nekiállsz tanulni, írsz egy vagy két jó emelt érettségit, duplázással simán bejutsz. Felvi.hu, olvass utána.


De ne hidd, hogy az egyetemen csak csupa érdekes tárgyad lesz, és hogy az egyetemi tanároknak nagyobb erőssége lesz az érdeklődés felkeltése.

2021. nov. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
#1 a magyar kommunista oktatási rendszerből már nem kérek. Külföldön azért nem attól függ hogy épp megbuksz-e a teszten vagy nem hogy a tanár milyen lábbal kelt fel, vagy hogy milyen irányból fúj a szél hogy na vajon lefújja-e a földre a dolgozatod és 1-es vagy nem.
2021. nov. 27. 19:37
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Azért ott sem kolbászból van a kerítés.
2021. nov. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%
Hát a kérdésedben még csak azt írtad, magyar egyetemre nem kerülnél be, azt nem említetted, hogy nem is akarsz, ezért írtam amit (#1 vagyok)... Ha mindenképp külföldön akarsz tanulni, akkor viszont nem tudom miért a gyakoritól várod a megváltást, inkább kezdj el utánanézni az interneten, hogy milyen egyetemeken van villamosmérnök szak, és hova milyen felvételi követelmények, költségek vannak külföldi hallgatóknak. Minden egyetem honlapján szoktak lenni (angol nyelvű) tájékoztatók ilyesmiről.
2021. nov. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
azt nem mondta senki, de szeretnék egy olyan rendszerben tanulni ahol nem észak-korea szerű diktatúra uralkodik az iskolákon belül, de ez igaz akár a magyar középiskolákra is... Videókon érdekes mód azt látom, hogy csoportokban tanulnak a diákok még egyetemeken is sokszor, és elmondások alapján ott figyelnek is a diákokra ki miben jobb, és afelé terelgetik, nem csak leraknak elé 20 kiló papírt hogy na akkor ezt mind jövő hétre vagy megbuksz.
2021. nov. 27. 19:58
 6/20 A kérdező kommentje:
nézegettem külföldi egyetemeket, de amiket én láttam, most konkrétan finn Helsinki egyetemet csaptam fel példának, ott írnak dolgokat hogy minek kell lennie korábbról, de teljesen más pontozási rendszer van ott, és azt se nagyon látom hogy kellene átváltani az eredményeket
2021. nov. 27. 20:00
 7/20 anonim ***** válasza:
99%

Ne úgy képzeld el az egyetemet, mint a középiskolát, ne ebből indulj ki.

Illetve egyetemistaként már felnőtt, önálló ember vagy, nem fog senki sem igazából terelgetni, mész a saját ambícióid után, saját döntéseket hozol. És egyik magyar egyetem sem úgy működik, hogy leraknak eléd 20 kiló papírt és be kell vágnod jövő hétre vagy megbuksz. Olvass utána picit.

2021. nov. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
97%
Igen, van, ahová külön felvételi van és arra kell készülni. Egyébként a tanárok hozzáállása attól függ, hogy hány diák van. Az 500 fős infós szakon senkit nem érdekel, ha 2-300 kibukik egy félév alatt, de ha a 3 elméleti fizika szakos közül az egyiknek épphogy kettese van, akkor már észbe kap a tanár. Erősen kétlem, hogy külföldön ez máshogy lenne. Ha nincs 500 fős évfolyam, akkor meg nehezebb bekerülni ugye.
2021. nov. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
98%
Amúgy azt is biztosra veszem, hogy könnyebb lenne újra letenni az érettségit, mint felkészülni valami külföldi egyetem felvételi tesztjére.
2021. nov. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
itt nem csak egy érettségiről lenne szó, és nem is középszintről. közel 8 év kihagyás után megtanulni 4*ahány érettségi évnyi anyagot, hát tiniként még oké de munka mellett felnőttként... Nem lehetetlen, de ez elég irreális egy átlagember számára. Gondolom ti vagy még egyetemre jártok szóval fullra benne vagytok a bizniszben, vagy végeztetek de a munkátokban dolgoztok, így azért nem nehéz, de aki 8 éve tankönyv közelébe se szagolt és a szabadidős tevékenysége a filmezés vagy bármi ami nem tanulással kapcsolatos, annak ez egy érvágás. Már csak azért is, mert nem biztos hogy össze tudsz hozni annyi pontot, hogy felvegyenek, így elég pointless, míg ha már bekerülnél az egyetemre akkor tudod hogy csak előre van és semerre máshova, mindent amit tanulsz csak előre visz.
2021. nov. 29. 00:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!