Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Európában mindenhol megkapják...

Európában mindenhol megkapják a kisdoktorit és Dr. előnevet az orvosok és gyógyszerészek?

Figyelt kérdés
Tehát hogy ha az ember végez a 6 éves orvosi egyetemen,vagy az 5 éves gyógyszerészeti egyetemen,a diplomával együtt automatikusan megkapják a kisdoktori címet,mindenhol Európában?

2021. nov. 29. 15:49
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

9-es,akkor jól olvastam,hogy máshol is megadják a foglalkozásdoktorit a gyógyszerészeknek,akkor nem csak Magyarországon van ez így kivételesen.:D


10-es,ebben egyébként egyetértünk,nem mellesleg hogy a gyógyszerészet nélkül az orvostudomány az égvilágons sem lenne,sehol.A pszichológusok is nagyon fontos munkát végeznek,én is szintén megadnám nekik a foglalkozásdoktorit diplomázáskor.

2021. nov. 29. 19:30
 12/21 anonim ***** válasza:
54%
A pszichológiát azért ne tartsuk már a tudomány csúcsának, józan paraszti ésszel többre megy az ember, mint velük. Nehogy már a doktori címmel egy szintre juttassuk őket egy orvossal. Nevetséges.
2021. nov. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
86%

Biztos, hogy van olyan doktori címet érő tudományág, ami nem feltétlenül ér doktori címet.

DE!

Véleményem szerint ne sajnáljátok már tőlünk ezt a címet. Ha nem a hat év után, akkor a szakvizsga után úgyis megkapnánk azt a két betűt. Nektek ez lehet, hogy marhára nem jelent semmit, de őszintén én a többéves tanulmányaim után örülnék neki, illetve motivál is majd a további tanulásban.

Nagyon leszóltátok a gyógyszerészeket, pedig az is elég komoly ágazat ám, van olyan nehéz, mint egy orvosi. Illetve a szakvizsgával azért nem értek egyet, mert a fogorvosok 5 év után már önállóan, akár saját praxisban is dolgozhatnak. Tehát nem helytálló ez az oldal.

Mindazonáltal, ha egyes emberek itt elégedetlenkednek, meg lehet csinálni ugyanúgy...biztos nagyon egyszerű.


Egy harmadéves orvostanhallgató

2021. nov. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Orvostanhallgató!


Nem sajnálja tőletek senki a doktori címet természetesen. Kapjátok meg amikor doktorok lesztek, a szakvizsga végén. Ezzel kerülnétek nagyjából méltányos helyzetbe egy PhD-s matematikussal, aki 5+3 évig minimum tanul a doktori címért.


Méltányos lenne a klinikai szakpszichológusokkal is, ha automatikusan kapnának ők is doktori címet a szakképzésük végén.


A jogászok kapjanak doktori címet a 3 éves gyakorlatot követő jogi szakvizsgát (és benyújtott disszertációt) követően.


A gyógyszerészeknek is van klinikai szakképzés? Kapjanak ez után PharmD címet, mint Amerikában, vagy PhD képzés végén doktori cimet.


Nem sajnál tőletek senki semmit. Konzisztens, méltányos, ÉRTÉKES rendszert akarunk.

2021. nov. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%

Kedves 14-es!


Ez így rendben van, de orvosi diplomával és fogorvosi diplomával is lehet már szakosodás nélkül is dolgozni. Ettől ők meg orvosok.


Az, hogy a matematikus kap-e doktori címet az engem szerencsére nem érint.


Szokás azt is mondani, hogy nem minden doktor orvos. Tehát szerintem nincs ebben semmi, hogy mi hamarabb megkapjuk azt a két betűt. Nyilván mást is takar, mint egy matematikus doktori cím. A jogászok és és társaikra ugyanez vonatkozik.

2021. nov. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
86%
14-es. A PhD után "nagydoktori" cím jár (így az általad említett matematikus esetében), az orvosoknak meg foglalkozásdoktori, ami nem ugyanaz, mint egy PhD után kapott cím. Ergo mire egy orvos is megkapja azt a címet mint az a matematikus, a 6 éven felül még PhD-znia kell.
2021. dec. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
65%
16. Persze, hogy nem ugyanaz, de a lobbi alapon osztogatott, személyi igazolványba is bevezetett foglalkozásdoktori címek megtévesztésre alkalmasak. (Ma már nem tartják be azt a szabályt, hogy a foglalkozásdoktorikat kis “d”-vel írják.)
2021. dec. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Most úgy őszintén, mi a gond ezzel a szokással? Aki PhD-t szerez, szintén doktor, és annak értékéből semmit nem vesz el a foglalkozásdoktori cím. Megtévesztés miért lenne benne? Ott, ahol számít, milyen az a dr, rákérdeznek, be kell mutatni a papírokat, olyan helyzetben, ahol ez számít, nem téveszti meg a foglalkozásdoktori az illetékeseket. Sőt, az átlagembert inkább a matematikus PhD-ja téveszti meg, mert neki a dr. az az orvos vagy ügyvéd. Igazából az orvosok doktor megszólítása elég régi dolog, abban sem vagyok biztos, hogy nem előzte meg azt, hogy a PhD-fokozatot szerzettek felvehetik a nevükbe.
2021. dec. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 18-as!


Végre! Köszönöm, hogy leírtad a szavaim! Így van!

2021. dec. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
38%

18. "Igazából az orvosok doktor megszólítása elég régi dolog, abban sem vagyok biztos, hogy nem előzte meg azt, hogy a PhD-fokozatot szerzettek felvehetik a nevükbe."


A PhD és a "doktor" cím eredetileg is egyetemi tudományos fokozat volt, amelyekkel eleinte a filozófia tanárait jelölték (innen a PhD elnevezés). A középkori egyetemi rendszer szerint volt a bakkalaureátus, a mester és a doktor. Azaz mostani PhD rendszer ennek az egyetemi folytatása (BA/BSc - MA/MSc - PhD).


A "doktor" eredetileg nem orvost jelölt, hanem egyetemi tanárt. Csak később ragadt át a medikusokra.


A foglalkozásdoktori cím azért megtévesztő, mivel azt hatást kelti, mintha a viselője végigjárta volna a második legmagasabb egyetemi fokozatot, a doktori iskolát – amelybe egyébként a legtöbb helyen komoly 4-5 éves munkát tesznek eredeti kutatással a valódi doktorok. Elinflálja a címet az a tény, hogy mondjuk egy 5 éves levelező jogi sulival meg lehet szerezni a doktori címet -- miközben meg más tanul és dolgozik érte 10+ évet és eredeti kutatást tesz le az asztalra, nem csak jogszabályokat és egyetemi tételeket bifláz be.


Nekem egyébként mindegy, csak éppen ilyen oknál fogva én már be sem írattam a személyimbe, nem viselem sehol, mert itthon teljesen értéktelen, jelentéstelen.

2021. dec. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!