Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmus Spanyolországban...

Erasmus Spanyolországban pánikbetegként? Menjek vagy ne?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és adódott egy olyan lehetőség hogy 15 diák kiutazhat az iskola jóvoltából Barcelonába 3 hétre, ahol különböző cégeknél dolgozhatunk, szerezhetünk szakmai gyakorlatot.


Nagyon szeretnék menni, hiszen még soha nem ültem repülőn, soha nem voltam ilyen messze, gyönyörű a város, új élmények stb. Illetve lehet, hogy soha nem adatik ez meg az életemben, és ez ráadásul díjmentes lenne. Pánikbetegség meg lehetne egy hatalmas lehetőség, hogy legyőzzem ezt, illetve hogy kicsit önállóbb legyek.


Viszont!!... Itt vannak a negatív dolgok is. Néha eszembe jut, hogy:


- 3 hét? Az nem túl sok? Nagyon hiányozna a családom, hiszen nagyon közel állnak hozzám


- Mi van ha történik valami baj velem? (pánikbetegség miatt bepánikolok, eltörik valamim stb.) De ha nem mennék el, akkor meg bűntudatom lenne hogy mit hagytam ki, vagy nem tudom...


Ti mit tennétek a helyemben? Bevállalnátok?



2021. dec. 6. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj el nyugodtan, Barcelona hihetetlenül jó hely! Uniós TB kártyával érkezve ingyen megkapsz minden egészségügyi ellátást amire csak szükséged lehet.
2021. dec. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A 3 hetet még kevésnek is fogod érezni :o)
2021. dec. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
3 het az semmi, az meg akkor is siman kibirhato ha esetleg nem erzed jol magad :D Ami biztos vagyok benne hogy nem igy lesz, egy ilyen izgalmas uton az embernek ideje sincs arra gondolni hogy hianyzik a csaladja, nem erzi jol magat, stb... En is nagyon regota dilemmazom amugy mar azon hogy menjek e fel evre ERASMUS-al Spanyolorszagba, de szerintem en belevagok, vagj bele te is!
2021. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
menj, de előtte váltsd ki az európai kék kártyádat, anélkül drága lesz, ha elvisz a mentő... (arról meg ne is beszéljünk, hogy felnőttként lassan nem kéne belehalni három különtöltött hétbe a szülőktől...) jót fog neked tenni.
2021. dec. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!❤️
2021. dec. 7. 22:35
 6/9 A kérdező kommentje:
Ebben a TB kártyában sajnos nem hiszek amióta kishíján kitörtem a lábam Horvátországban (alig tudtam menni), és nem akartak megvizsgálni, el is küldtek onnan..😬
2021. dec. 7. 22:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez Spanyolország, nagyon jó egészségügyi ellátás jár a kártyádért. Tapasztalatból mondom.
2021. dec. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!😇
2021. dec. 7. 23:23
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha pánikbeteg vagy, az egy újabb érv, hogy menj, hidd el tapasztalatból mondom. :)
2022. jan. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!