Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van olyan, aki gazdasági...

Van olyan, aki gazdasági egyetemi mesterképzést (vagy ehhez hasonlót) végez Dániában?

Figyelt kérdés
Gondolkodom, hogy a bsc-m megszerzése után (nemzetközi gazdálkodás) Dániában végezzem el a mesterképzésemet. Jelenleg marketing vonalon tervezem a továbbtanulást. Van olyan, aki esetleg kint tanul és szívesen megosztaná a tapasztalatait? Tényleg ingyenes az oktatás? Mennyire nehéz beilleszkedni, milyen az oktatás színvonala stb.? Köszönöm szépen előre is. :)

2022. jan. 12. 10:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Én Svédországban tanulok, arról tudok írni, de a rendszer szinte ugyanaz, mint Dániában és a két ország is hasonló.

Teljesen ingyenes az EU-s állampolgárok számára minden dán és svéd állami egyetem. Oktatás minősége attól függ melyik egyetemen tanulsz. Én egy top100-as egyetemen tanulok, nagyon erős és színvonalas a képzés. Dániába jár ismerősöm az Aarhus University -re ő azt mondta kemény, de nagyon szereti. (szintén Business szak)

Elég sokszínű mindkét ország, a beilleszkedéssel nem lesz gond. Jóval több program van, mint a magyar egyetemeken. Viszont arra készülj fel, hogy nyelvtanilag nem nehéz a dán nyelv, viszont kiejtésbe nagyon húzós, vannak szavak amiknek teljesen eltér a kiejtése az írásától. De nem lehetetlen megtanulni, angolul mindenki jól beszél a skandináv országokba. Sok sikert! :)

2022. jan. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!