Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az angliai iskolákban is úgy...

Az angliai iskolákban is úgy van az osztályok megkülönböztetése, hogy van A, B, C osztály? Mondjuk 7.B?

Figyelt kérdés

Légyszi olyan válaszoljon, aki tudja, angol iskolába (vagy walesi, skót, ír) jár vagy járt! (Vagy a gyereke odajár)

Sajnos a Google-n nem találtam, mert nem tudom, hogy fogalmazzam meg a keresőben



2022. jan. 21. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Ehhez konkrétan tudni kéne, hogy ilyen iskola....

VAn állami, magán, alapítványi, stb. stb.

2022. jan. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez az infó milyen szempontból kéne neked? Tényleg iskolától függ!
2022. jan. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én két iskolába jártam Angliában, mindkettőben úgy volt, hogy a tanár neve kezdőbetűit tették az évfolyam száma mögé. Szóval ha Michael Andrew Smith tanítja az egyik hetedik osztályt, akkor az ő osztálya 7MAS.


Persze azért gondolom nem mindenütt így van.

2022. jan. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, a "tanár" alatt osztályfőnököt értek
2022. jan. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Miért kéne nekem ez az infó? Mert érdekel, például? Rövid történetet írok, és nem akarok hülyeséget leírni.
2022. jan. 21. 17:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez hogy osztály, ez eleve kicsit fura, mivel fix osztályod nem igazán van, maximum egy 20 perc elejéig minden egyes nap, ami otthon olyan mint az osztályfőnőki.

Mi minden nap ezzel kezdtünk, ott valami olyasmi volt az osztályom neve, hogy 9JBE vagy valami hasonló.. Ez volt a diák neve mellett mindenhol.


Ott az osztályfőnöki alatt csak névsorolvasás volt és nagyjából akkor láttad utoljára a rendes osztályod egyben.

Utána mindenki ment órarend szerint. (Az évfolyamban vagy 5 különböző osztály biztosan volt)


A tantárgyaknál az osztályok úgy épültek fel, hogy ki mit választott órarendjében, vagy hogy ki milyen képességű. Például az Angol, Matek és Science a kötelező, ezek általában egy időben voltak tartva, de más-más osztályokban más tanárokkal, ahol képesség alapján voltál beosztva. Például set1, set2... set7 stb. Set1-ben voltak a legjobb tanulók, és így ment tovább.

Ott csak úgy volt az osztályod, hogy Year 10, Maths set 2 például. (Évközben is lehet egyébként feljebb vagy lejjebb esni eredmények alapján)

De amúgy volt ahol nem is volt set, hanem simán csak a tanár nevét mondták és tudták, hogy ki melyik szintű csoportban van.


Ha választható tárgyak voltak, akkor megint mindenki amerre lát, vagy franciára, vagy tesire, vagy föcire, vagy töri. (Ezek közül érdekesmód elég egyet választani, tehát elég gyakori hogy az angoloknak vagy töri vagy föci tudásuk az teljesen nulla hisz szimplán nem tanulják 😳)


Azért írtam ez hosszabban, mert így a történetedbe is vihetsz csavart, hogy vannak olyan órák ahol teljesen idegenekkel/ismeretlenekkel vagy együtt, és van olyan is, hogy a rendes osztálytársaddal csak napi egyszer van közös órád.

2022. jan. 22. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a kimerítő választ! :)
2022. jan. 22. 03:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!