Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megerne Spanyolországban tanulni?

Megerne Spanyolországban tanulni?

Figyelt kérdés

Tanár szeretnék lenni, elsősorban tesi tanár, meg van 2 évem eldonteni hogy hova szeretnék menni tovább viszont semmiképpen nem akarnék itt maradni a fizetés miatt. Eddig ide húzott minden a versenysport és a barátom meg persze a családom miatt, de úgy gondolom hogy a jelenlegi egészségügyi problémáim mellett már amugy sem fogom teljesíteni a legnagyobb vagyamat az olimpiát, ami pedig fontos az megvar itthon.


A spanyolt elég jól beszélem, csak gimiben kezdtem el tanulni viszont 2 év alatt olyan szintre kerültem hogy most voltam 1 hete nyelvvizsgan (B2) úgy érzem meglesz de nem iszom a medve bőrére. Eddig 1x voltunk anyukámmal és a noveremmel Mallorcán, viszont nagyon szeretem Spanyolországot meg a nyelvet, a meleget, a csodálatos országot meg igy is hogy csak Mallorcát lattam.


Elkezdtem spanyol egyetemeken gondolkodni, igaz nem vagyok a legjobb tanuló de ez az év meg úgy sem számít, legalábbis itthon. Néztem egyetemeket, viszont a fovarosnal nagyon drágák így valahol kijjebb néztem el nézni (Malaga, Granada jöttek szoba) oda minden bizonyitvany szükséges illetve a magyar érettségi megfele a spanyolnak és nem kell írni ott csak beszélgetés van, gondolom a nyelv miatt, lehet angolul is tanulni de abból nem vagyok jó, a spanyol jobban megy sokkal pedig angolul 4 éves koromtól tanulok, na mindegy.


A szüleim tamogatnanak, nővérem is volt hollandiaba erasmuson egyetemmel és neki is küldtek meg pénzt oda ha valami nem volt elég illetve nekik elég fontos az ha valaki külföldön tanul meg a nyelv is, bár nekik meg nem említettem mert semmi sem biztos.


A valaszaitokra lennék kíváncsi hogy megerne e ott tanulni tanárnak? A fizetés jobb? Illetve a körülményeimet tekintve jó döntés lenne?



2022. júl. 24. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is majdnem így vagyok vele, csak nem tanárnak megyek, de szerintem mindenképpen megéri. A fizetés nagyságrendekkel jobb, az árak kb. ugyanazok, és a spanyol világ egy gyönyörű világ.
2022. júl. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkeppen probald ki :) Ha nem jon ossze vagy minden kotel szakad meg mindig hazamehetsz.
2022. júl. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszii!! Mindenképpen beadom majd oda a jelentkezesem, most Granada tetszett meg nagyon, ugye a fővárost is nagyon szeretném látni, de ott nagyon drágák az egyetemek, és nehéz is bekerulni, meg lehet jobb vidéken ahol nincs annyi turista 😅
2022. júl. 28. 18:23
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok szerencsét!😄

Én mondjuk félnék egy picit, hogy ugye felvételi, munkát keresni, albérletet keresni, letelepedni stb. 18-19 évesen:D (még nem vagyok egészen annyi)

De sikerült másnakis, neked is sikerülni fog!:)

De lehet, én is megyek ki pár év múlva;)

2022. júl. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!