Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » PTE TTK-ról félévkor átjelentk...

PTE TTK-ról félévkor átjelentkezni külföldi egyetemre lehetséges?

Figyelt kérdés
PTE TTK Biológia szakra járok és szeretnék külföldre (Spanyolország) menni suliba anélkül, hogy évet veszítenék, vagy újra kellene kezdeni mindent. Van ilyesmire valahogy lehetőség?

2022. aug. 8. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A külföldi egyetem szabályzata a mérvadó. De mivel más lehet az oktatás szerkezete vagy tartalma én kizárnám ezt a lehetőséget.
2022. aug. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az átjelentkezés a legtöbb esetben lehetséges. Ugyanakkor azzal számolnod kell, hogy a megcélzott egyetem tanterve jó eséllyel jelentősen eltér a PTE tantervétől. Emiatt még ha minden átvihető kreditedet elfogadják, akkor is óriási mázlidnak kell lenni ahhoz, hogy ne jelentsen félév vagy egész év veszteséget az átjelentkezésed.


Annyit még, hogy a teljesített tárgyaidról hitelesített tematikákat és leckekönyvet szerezz be. Ezeket mind hivatalos fordító irodában le kell majd fordíttatnod spanyolra, ami bizony nem lesz olcsó mulatság.

2022. aug. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ú de irigyellek kérdező!!! Sok szerencsét kívánok Neked! :-)
2022. aug. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!