Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ez hogy lehetséges, hogyha a...

Ez hogy lehetséges, hogyha a SZIE állatorvosi diplomája nem akkreditált az Egyesült Államokban?

Figyelt kérdés

“Dr. Tóth Balázs karrierje kezdetétől nagy érdeklődést mutatott a lógyógyászat iránt, így már egyetemi tanulmányai alatt egy évet töltött el a méltán világhírű amerikai Hagyard Lóklinikán. 2005-ben szerezte meg diplomáját a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi karán, majd az USA-ba költözött, hogy ismét csatlakozzon a Hagyard lóklinika állatorvosi csapatához. Az itt eltöltött 1,5 év alatt a lóbelgyógyászat és intenzív terápia terén bővítette tapasztalatait. Ezt követően 2 évet töltött el a Kalifornia Egyetemen (UC DAVIS), ahol többek között aktív részese volt Prof. John Madigan korszakalkotó kutatásának a csikók „squeeze” technikájáról. Tóth doktor az USA-ban töltött évei alatt sikeresen elvégezte a 3 éves amerikai lóbelgyógyász rezidens képzést a Purdue Egyetemen. 2013 óta az amerikai állatorvosi belgyógyászati szakkollégium (American College of Veterinary Internal Medicine) tagja. A rezidens képzést befejezve hazatért Magyarországra, ahol 2 évet dolgozott az Üllői Lóklinikán, mint a belgyógyászati részleg vezetője, majd saját praxisát kezdte építeni. Számos szakcikk és szakkönyv fejezetének írója. A Magyar Állatorvosok Lapjának nagyállat rovat vezetője. Előadó konferenciákon valamint aktív kutatómunkát végez lóbelgyógyászat terén. Jelenleg PHD-ját fejezi be az Állatorvostudományi Egyetemen, amely során az újszülött csikók idegrendszeri és hormonális változásait vizsgálja a születés után.


Szabadidejében szívesen túrázik angol agarával, sokat kerékpározik és készül a félmaratonra.“



2023. jan. 26. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
A szövegnek mi köze a kérdéshez?
2023. jan. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1.


Minden.


A kérdés adott.

2023. jan. 26. 20:55
 3/10 A kérdező kommentje:
Arról én nem tehetek, hogy nem tudod értelmezni.
2023. jan. 26. 20:56
 4/10 A kérdező kommentje:
Hogy vették pl. fel rezidens képzésre egy ott nem elfogadható diplomával?
2023. jan. 26. 20:57
 5/10 anonim ***** válasza:
43%

Ó, ha Te ilyen okos vagy, biztosan tudod a választ...


Például:

- ott is végezte az egyetemet párhuzamosan ("már egyetemi tanulmányai alatt egy évet töltött el a méltán világhírű amerikai Hagyard Lóklinikán")

- honosítatta a diplomáját

- ott is megszerezte a rezidensképzéshez szükséges végzettséget ("Ezt követően 2 évet töltött el a Kalifornia Egyetemen (UC DAVIS)")


Dehát én ezt nem tudom értelmezni...

2023. jan. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ezek a lehetőségek nem valódi lehetőségek, amiket felvettettél…

Nem lehet honosítani egy nem akkreditált diplomát.


Mégis hogy végezne párhuzamosan egy olyan 11 féléves képzést ami természetesen nem indul levelezőn/távoktatásban?!


Mindennap 2* felült a saját SR–71-esére?

2023. jan. 26. 21:12
 7/10 A kérdező kommentje:

Nyílván tudom a választ, azért tesznek fel emberek kérdéseket, mert tudják a választ… Hát nem.


Viszont az emberek általában akkor válaszolnak, ha tudják a választ és ez el is várható!

2023. jan. 26. 21:13
 8/10 anonim ***** válasza:
97%
A diplomáját itthon szerezte. Ott biztos, hogy elfogadták az itthoni diplomáját, mert az egyetemi évek alatt ott is tanult és ismerték, ezért vehették fel rezidensnek.Elvégezte a szakképzést és itthon folytatta. Lehet, hogy egyénileg bírálták el a tanulmányait a rezidens képzéshez.
2023. jan. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, azzal tisztában vagy, hogy Amerikában máshogy vannak az egyetemi képzések, mint nálunk? Pl. míg nálunk 11 féléves képzés, az ott megoldható egy biológia alapszakkal és egy állatorvosi mesterképzéssel? De ez csak egy példa, és az egyetemek eléggé szabadon szervezik ezt meg.


Meg nem értelek: nem állítom, hogy elvégeztem volna párhuzamosan a két szakot (sőt, ez a legvalószínűtlenebb), de szerint hogyan töltött az egyetem alatt egy évet a lóklinikán? Korábban kelt?


Bicskanyitogató egy stílusod van...

2023. jan. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
97%

Egyébként kicsit outdate ez a kérdés. A SZIE-nek 2016 óta nincs állatorvosi kara. Állatorvostudományi Egyetem van.

Az ott szerzett diploma jelenleg az EU-ban élvez akkreditációt, az USA-ban történő elfogadtatása pedig folyamatban van - ez viszont nem egy rövid folyamat. Ha minden igaz 5-10 éven belül megvalósulhat.

2023. jan. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!