Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön melyik országban...

Külföldön melyik országban folyik angolul az oktatás jogi egyetemen?

Figyelt kérdés

Jelenleg még középiskolás vagyok, és nem nagyon találtam az évek alatt más szakmát ami érdekelne, kivéve a jog. Az ugye nem opció, hogy itthon elvégzem, majd kint ebben dolgozok. Az Egyesült Királyságban pedig a brexit óta jelentősen megnőtt az egyetemek tandíja, így szóba sem jöhetnek ezek az országok. Viszont mindenféleképpen olyan országot, egyetemet keresnék, ahol az oktatás nyelve az angol, mivel csak ezt a nyelvet beszélem olyan szinten, hogy 100%-ban tudjak tanulni ezen a nyelven. A német a 2. idegennyelvem középiskolában, számszerűsítve 5-ös vagyok belőle, de hát bemutatkozni sem tudok, így az is kizárva, ha csak nem tanulok meg anyanyelvi szinten egy év alatt. (nem fogok)

Tehát a kérdésem az igazából az lenne felétek, hogy tudtok-e olyan európai egyetemet, ahol a jogi egyetemen az oktatás angol nyelven is folyik?



2023. márc. 15. 23:29
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Ilyen nincs, mivel minden országnak más a jogrendszere, amit értelemszerűen a saját anyanyelvükön tanítanak.

Esetleg kiegészítő képzések vannak angol nyelven, de azok csak diploma után, és nem érnek túl sokat.

2023. márc. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igazán infóm erről az irányról, de Írország esetleg nem jöhet szóba?
2023. márc. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
12,600 euro/év Írországban is, így nem
2023. márc. 16. 00:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis google keresgéléssel magad utánajárhatsz. Beírsz annyit, hogy law school english europe, és rengeteg infót dob ki: vannak a jogi területen angol nyelvű egyetemi képzések szerte Európában, de egyik sem olcsó.
2023. márc. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#3: Írországban EU állampolgárként jogosult vagy állami támogatásra, ha oda jársz egyetemre:


[link]

2023. márc. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Uuuuuh, koszonom szepen, ennek utana sem neztem🙈
2023. márc. 16. 12:19
 7/10 A kérdező kommentje:

"You must be undertaking a full-time undergraduate course of at least 2 years' duration (or certain shorter courses in institutes of technology)."


Tehát ezt a kritériumot teljesítettem, ha leérettségiztem, mivel több mint 2 évig tartott a nappali tagozat, vagy rosszul gondolom?

2023. márc. 16. 12:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az undergraduate course maga az egyetemi képzés. Ha ennyire nem megy az angol, az baj.
2023. márc. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az az undergraduate, aki vegzett a kozepiskolaval, es felvetelt nyert egyetemre de meg nem diplomazott le. Tisztaban vagyok vele.
2023. márc. 16. 13:06
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Minimum 2 éves, nappali egyetemi képzésben kell részt venned (a kivétel nem vonatkozik rád). Ez a kritérium nem az érettségiről szól már, azért mondom.
2023. márc. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!