Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában milyen fajta iskolák...

Angliában milyen fajta iskolák vannak? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Vagyis úgy értem hogy hogy vannak az iskola fajták sorba meg ugye milyen fajta iskolák vannak és hány éves kortól járnak iskolába stb.

Vagyis így képzelem (szlovákiai, csallóközi vagyok és annak az iskola fajtáit fogom leírni sorba vagyis így képzelem el hogy valaki aki kint él vagy aki nagyon jól tudja ezt az leírná nekem ugyan így csak az angliait):

1. Bölcsőde féle ahol a szülőknek ott kellett maradni a kisgyerekekkel-nem kötelező

2. Óvoda

3. Általános iskola

4. Középiskola

-> vagy gimnázium

- > vagy inas iskola

5. Főiskola

Ha jól tudom így van Szlovákiába és légyszi valaki aki ezt nagyon jól tudja vagy kint él az írja le nekem így csak az angliai óvida / iskolafajták szerint.

Fontos lenne.



2023. márc. 17. 21:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Légyszi segítsetek. Ha senki se tudja akkor legalább valaki írja le az angliai oktatási rendszert, kérlek.
2023. márc. 18. 14:34
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A klasszikus értelembe vett bölcsöde vagy óvoda ott nincs, van helyette a nursery, ahol 5 éves korig összevont csoportokban vannak a gyerekek.5 évesen iskolába kerülnek,ez a Preschool,azaz iskolai előkészítő.Olyasmi,mint nálunk oviban a nagycsoport,csak itt már iskolásoknak számítanak a gyerekek,megkapják az egyenruhát, amire nagyon büszkék.Következő évben, tehát 6 évesen, mint nálunk,megkezdik az általános iskolát a Primary schoolt, ahol öt osztályt járnak, majd a hatodik osztályt már a High schoolban kezdik.16 éves korukban befejezik a középiskolát,ezután van több választási lehetőség.A legjobbak még két évig tanulnak a secondary schoolban ami amolyan egyetemi előkészítőként is felfogható,mert az itt végző diákok egyetemre készülnek.A többség College- ba, főiskolára megy.Ez nem azonos a mi főiskoláinkkal, itt főként szakmát lehet tanulni,leginkább a mi OKJ s tanfolyamainkhoz tudnám hasonlítani.Ennek elvégzése után persze lehet jelentkezni egyetemre.Nagyjából ez az általános gyakorlat, persze itt is vannak magániskolák,alternatív iskolák,egyházi iskolák stb stb,amik működésükben eltérhetnek az átlagtól.Pl a mi városunkban van lányiskola külön meg fiúiskola külön, ahol 3-18 éves korig vannak a gyerekek.
2023. márc. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt még elfelejtettem, hogy azok a fiatalok,akik nem mennek sem főiskolára sem egyetemre, azoknak 18 éves korukig valamilyen szakképzésen kell részt venniük.A kolléganőm fia így tanulta ki az autószerelő szakmát.
2023. márc. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2023. márc. 18. 20:43
 5/7 A kérdező kommentje:
És még azt kérdezhessem meg hogy ez a főiskola, college meg az egyetem Angliában hány éves? Vagyis hány évig járnak oda fiatalok?
2023. márc. 18. 22:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A főiskola a tanfolyam jellegétől függ, de olyan mint nálunk az OKJ,pár hónaptól másfél-, két évig tarthat,és nem ad olyan diplomát mint a mi főiskolánk.Az egyetem, (ebben nem vagyok biztos) három év után ad diplomát.Szerintem, és ez csak az én magánvéleményem,ez a mi főiskolai diplománknak megfelelő végzettséget jelent.A komoly diplomákért szerintem még ott is le kell húzni pár évet.
2023. márc. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszii.
2023. márc. 19. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!