Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a Bécsi WirtschaftsUni-val kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Alapképzés 2.félévben tanulok a Corvinuson Alkalmazott közgázon. Erősen gondolkodom, hogy Bécsbe mennék mesterre (Msc). A quantitative finance vagy az Economics tetszene. Milyen tapasztalatotok van a felvételivel és a mindennapi dolgokkal kapcsolatban. Milyen nehéz a felvételi, mennyire reális bekerülni? Mennyire nehéz elvégezni? Esetleg bármi hozzáfűznivaló megélhetéssel, költségekkel kapcsolatban?

Köszi előre is!



2023. márc. 19. 19:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a Bachelort csinálom ott. Sajnos a mester felvételiről nem tudok sokat.

WU alapból elég nehéz egyetem, viszont a már mesteren tanuló ismerősöm szerint az már könnyebb, mint az alap. Mi szaktársakkal mindig úgy jellemezzük a WU-t, hogy nem nehéz, amit tanulunk, csak eszméletlen sok. Tehát sok tananyag rövid határidőn belül. Bár az osztrák egyetemek (legalábbis Bécsben biztosan) úgy alapból valami oknál fogva nehezebbek, mint a többi európai országban.

Megélhetésre én összesen havi minimum 600 euroval számolnék. Koli kb 300-350 körül kezdődnek, nyilván ez egyéni preferenciákon múlik. Az élelmiszer árak mostanra már a magyar alatt vannak, úgyhogy ebből a szempontból jobban is jársz, viszont a szórakozás többe kerül. Pl egy mozi jegy 10 euro diákkal, egy pizza 15-20, buli belépő szintén 10-12-nél kezdődik.

Ha van még kérdés írj nyugodtan☺️

2023. jún. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!