Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Orvosi egyetem Ausztriában(Béc...

Orvosi egyetem Ausztriában(Bécsben)??

Figyelt kérdés
Tudnatok egy kis információt nyújtani róla? Lehetséges angol nyelven végezni a képzést? Mennyire nehéz a felvételi? Igaz, hogy ingyenes EU-s állampolgároknak? Van kollégium? Bármi info érdekelne

2023. ápr. 14. 12:07
 1/2 anonim ***** válasza:
68%
minden infó fent van honlapjukon angolul, majd ha már tudsz annyira angolul hogy azt el tudod olvasni, kezdj el további kérdéseket feltenni.
2023. ápr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában az állami egyetemeken német nyelven van minden alapképzés (tudom, az orvosi osztatlan, de erre is értettem), 1-2 kivétel van csak. Az orvosi németül van. Tandíj nincs.

A kollégiumok Ausztriában nem egyetemekhez tartoznak, hanem magáncégek, ha időben jelentkezel és van hely, akkor mehetsz. Nézegesd ezeket, pár koli: home4students, ÖJAB, stuwo.

Nem vagyok orvosis, nem én vagyok a legkompetensebb ebben a témában, de biztosíthatom, hogy nehéz a felvételi, több részből áll (szövegértés, logikai feladatok, illetve az orvosi szempontjából releváns matek, fizika, kémia, biológia tudást mérő rész), főleg külföldiként ugye ehhez magabiztos felsőfokú némettudás is kell, ismerni kell szakkifejezéseket pl. bioszhoz stb.

2023. ápr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!