Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hol érdemes külföldön tanulni?

Hol érdemes külföldön tanulni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy halasztottam egy évet és mégis úgy döntöttem itthon tanulok tovább. Lehetséges -e később mestert elvégezni külföldi egyetemen? Hogyan zajlanak a felvételik? Milyen nehéz bekerülni? Leginkább Hollandia és Franciaország érdekelne.

2023. ápr. 29. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a holland MSc-vel kapcsolatban tudok segíteni. Most vagyok végzős itthon BSc-n és felvettek egy holland MSc-re.


Jelentkezni kell. Ehhez nagyon sok dokumentumot be kell nyújtani, plusz speciális angol nyelvvizsga kell, ez most ősszel kb 70k volt (csak a vizsgadíj)

Nem tudom nehéz-e bekerülni, egy helyre próbáltam, simán felvettek, de nagyon sokat csináltam BSc alatt (2 év gyakornokság, cikkírás, oktatás,volt 3 nyelvvizsgám, jól voltak a jegyeim, megnyertem a TDK-t stb)

Kevés szakon van fix férőhely, ezen az egyetemen mesteren nincs is, szóval ha teljesíted a követelményeket (honlapon megtalálható), akkor bent vagy.


Viszont a standard ösztöndíjhoz február 1-ig mindent le kell adni, meg ott számítanak a szakmai/akadémiai eredmények.


Írj nyugodtan, ha van konkrét kérdésed. Ugye nem tudom milyen az oktatás még.

2023. ápr. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én Nagy-Britanniáról tudok írni. Az egyetemek felvételi követelményei nagyon széles skálán mozognak, ezért MSc-re valahova szinte biztosan felvesznek. Ha nem csúcs helyre, hanem ottani viszonylatban közepesnek számító helyre jutsz csak be (ami szinte biztos, hogy sikerül), akkor is nagyon jól jársz, mert az oktatás és az eszköz-ellátottság színvonala a hazainál jóval magasabb.


Az egyetlen gond a finanszírozás, mert a tandíjak a csillagos egekben vannak. Részmunkaidőben (heti max. 20 órát) dolgozhatsz, de ez csak a megélhetés kitermeléséhez elég, a tandíjhoz nem. Több egyetemnek vannak posztgraduális ösztöndíjai, amelyek a tandíj elengedésével és némi költőpénz juttatásával járnak. Ilyet nem könnyű elnyerni: egyrészt a BSc-ről kiváló eredmények kellenek, másrészt az itthoni professzoraidtól olyan ajánlásokat kell kapnod, amelyekben az egekbe magasztalják a tehetségedet. Szóval ha nem akarsz fizetni, akkor nagyon kell teperned a BSc-n.

2023. ápr. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!