Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikai egyetemeken külsősök...

Amerikai egyetemeken külsősök beülhetnek előadásokra?

Figyelt kérdés

Magyarországon előadásokra bárki bemehet hallgatni, de nem tudom hogy az USA-ban is így működik-e vagy ott szigorúbb?

Babysitter munka mellett gondoltam, hogy megnéznék kinti egyetemeket.



2023. máj. 27. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

"Babysitter munka mellett gondoltam, hogy megnéznék kinti egyetemeket."


De minek? Úgysem vesznek fel soha az egyetemre, diploma és amerikai állampolgárság nélkül pedig semmit nem érsz az amerikai munkaerőpiacon értelmiségi pozíciók betöltését illetően. Másfelől pedig az oktatott anyagok nagyrésze megtalálható az interneten.

2023. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%

@1.es


Jaj hagyjuk ezt az "amerikai vagyok ki ha én nem , soha nem fogsz oda menni, nem vesznek fel magyarokat " dumát. Az USA-ban minden f@sza , és magyarok ki vannak zárva? Honnan szűrted le? Mindegy is kapsz egy piros pontot.

2023. máj. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

#2 Onnan hogy az amerikai egyetemek fizetősek (átváltva 20 millió forint / félév a tandíj egy átlagos egyetem átlagos szakán, persze ettől lehet több is)... Ha a kérdező olyan anyagi helyzetben lenne hogy megtehetné hogy amerikai egyetemre járjon akkor nem babysitterként tevékenykedne.


Diploma nélkül pedig nem fog elhelyezkedni értelmiségi munkakörben, azzal hogy az önéletrajzába beleírja valaki, hogy XY egyetemen meghallgatott YZ előadást de nincs papírja az egyetem elvégzéséről, semmire nem fog menni, max egy jót röhögnek rajta a HR osztályon.

2023. máj. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok amerikai egyetemre jarni, csak kivancsi vagyok es szabadidomben szivesen meghallgatnek olyan eloadasokat, amik erdekelnek. Ugyhogy ha valaki tudja, hogy van-e erre lehetoseg, varom meg a valaszokat :)
2023. máj. 27. 15:21
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!


2-es válaszoló vagyok

Akit valamelyik papagáj lepontoztott.


Tanács : Ha kérdést teszel fel akkor pontosítani kell, mert így a drága papagáj se érti meg hogy KONKRÉTAN mi a kérdésed célja.

De a kérdésre válaszolva,ha felmerülne benned a kérdés ha mégis jelentkezni szeretnél akkor érdemes tudni, hogy minden olyan országból pályázónak, ahol a hivatalos nyelv nem az angol, beleértve Magyarországot ,hivatalos igazolást kell benyújtanod az angol nyelvtudásról, és teljesítened kell egy minimális pontszámot a felvételhez.

Visszatérve a költségekre ""Onnan hogy az amerikai egyetemek fizetősek (átváltva 20 millió forint / félév a tandíj egy átlagos egyetem átlagos szakán, persze ettől lehet több is"" , ahogy az előző hozzászóló írta meg persze lehet kevesebb is csak tájékozódni kell, és egy példát is említsek.

Itt van mondjuk a UF azaz a Floridai Egyetemnek a tanulói költségvetése 2023-24 és tanévre=

[link]

Látható az UF-ben ugyanaz a tandíj a nemzetközi hallgatóknak, mint a külföldről érkezőknek. A Floridai Egyetem nemzetközi hallgatói általában évente körülbelül 28 658 dollárt azaz HUF 9,918,247.22 fizetnek ami 9,918,247.22):2 =4 959 123,5 FT HUF /félév ami közel sem ""20.000.000 FT, amit írtak és ezt úgy fizetik meg mielőtt bármilyen ösztöndíjat, támogatást vagy egyéb pénzügyi támogatást kapnának, és ez komplett.1 kreditóra = heti 50 perc előadás vagy szavalat két óra tanórán kívüli tevékenységgel együtt vagy heti 2 vagy több óra laboratóriumi munka a szemeszter során.( Persze a részleteket ott él tudod olvasni)

2023. máj. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

12:58-as hozzászóló: látom az agyrágóbogár a te fejedben is éhes maradna valamint nem kell aggódnod hogy elrabolnak agydonornak. A kérdező kétszer is kihangsúlyozta hogy NEM szeretne egyetemre jelentkezni de sajnos másodszorra sem jutott el a tudatodig hogy mit szeretne. Pusztán arra kíváncsi hogy van-e lehetősége beülni meghallgatni a számára érdekes előadásokat egy egyetemen anélkül hogy oda felvételt nyerne.


Én 5 évig éltem az USA-ban nem tudom hogy törvény vagy belső policy szabályozza de nekem például volt lehetőségem arra hogy az UCLA előadásaira beüljek anélkül hogy bárki megkérdezte volna hogy mit keresek ott (az egyik jóbarátom hívott meg mert ott volt vendégelőadó), azonban például Michiganban már az ajtón sem engedtek be az egyetemen mivel nem rendelkeztem beléptetőkártyával. Nem akarok hülyeséget mondani de szerintem államonként vagy egyetemenként eltérő a tapasztalatom alapján.

2023. máj. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

14:12-es


Van engedélyed arra, hogy itt ilyen hülye legyél?

Kit érdekel , hogy mit csináltál te az Államokban. Én se emlegettem, hogy Kanadába éltem 7 évet, úgy hogy sz@rrá dolgoztam magam azért, hogy ott tudjak maradni...

Már veszekedtem így valakivel , "isten nyugasztalja". Le körmöltem neki, hogy miként kerülhet be az egyetemre egy külföldi, ha egy nap mégis eszébe jutna...

De akkor Kérdező:


Ez az egyetemtől és a professzortól függ. Általában elég csak megkérdezni a professzort vagy oktatókat, vagy bárkit aki ott tudja, hogy az adott egyetemen beülhetsz a kurzusba egy nagyon nagy előadáson talán nem is kell engedélyt kérned, mert senki sem veszi észre, hogy ott vagy. Sok amcsi egyetem azonban megköveteli, hogy valaki, aki nem regisztrált kreditre az adott kurzusra, vagy nem hallgató az egyetemen, regisztráljon auditorként.

2023. máj. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12:58-as voltam
2023. máj. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#6


Miért nem fogadod el ha más 10* jobban tudja mint te ,miért pontozod le?

2023. máj. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nos?
febr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!