Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szobafestő tanfolyamokra...

Szobafestő tanfolyamokra Ausztriába, Olaszországba bejutni [hogy ott végre már VALÓBAN(!) kitanítsák a jelentkezőt] be lehet jutni magyarként? Kerül, amibe kerül - már nem érdekel az ára. Nagyon elegem van, hogy itt kizárólag 3-5 év tapasztalattal...

Figyelt kérdés

...vesznek fel festőket, nem tudom milyen nagyfokú, stabilan megalapozott gyakorlattal, de ahogy Ti is nagyon jól tudjátok az OKJ az égvilágon SEMMIT nem ér. Ad mind egy papírt, és ezzel a dolog el van intézve.


Részükről.


Bocsássatok meg - de ha nem teszitek, az sem érdekel senkit sem - már borzasztóan elegem van, hogy MINDEN hirdetés, melyben festőt keresnek KIZÁRÓLAG 3 meg 5 év tapasztalattal hirdet!


Jó kérdés, hogy ha kihalnak/kiöregednek 5, 10, vagy 20 év múlva a régi motorosok, a nagy öregek, és ha eközben SENKI nem vesz fel kezdőket (hisz éppen ez zajlik most), akkor mégis KIK fogják 5-10-20 év múlva őket pótolni?!


Ugye?!


Olvastam a neten a napokban több helyen, hogy nyugaton (még a hírhedt Olaszországban is!) a helyi képzők azért a jelentkezőket - hazánkkal ellentétben - alaposan kitanítják, azaz jó az oktatási/gyakorlati rendszerük.


Van esély (nem érdekel már milyen sokba kerül az ára - kezdek hazánkból teljesen kiábrándulni, és lassan teljes joggal) magyarként akár Ausztriába, akár Észak-Olaszországba egy-egy képzésre bejutni, hogy ott valóban megtanítsanak erre a hivatásra?


Csak ennyit kérdezek tőletek. (Már amennyiben tudtok és hajlandóak is vagytok segíteni, mert az információ az kellene nagyon is, és az indokolatlan, felesleges sértegetéseket [melyek úgy látom egyre gyakoribbak itt, lassan majd minden kiírás alatt] legalább most elfelejteni. Megköszönném mindkettőt!)


Német tudásommal nem volt eddig sosem gond, olaszt (kiváltképp a szakmai olaszt) viszont el kellene majd előtte sajátítanom - már ha be lehet egyáltalán hozzájuk jutni egy erős alapot adó képzésre. Enélkül fölösleges elkezdeni a hosszú folyamatot.


Ugyanakkor, mikor jó néhány alkalommal, mikor Ausztriában voltam (összesítve hónapokról van szó), az ottani dialektus (ha csak nem váltottak át az általam is használt, kedvelt hagyományos, standard németre), elég nehéz volt megérteni. Nyilván ehhez idő kell, ha oda megy/menne a nebuló képzésre.



2023. jún. 1. 18:40
 1/2 A kérdező kommentje:

Visszaolvasva tényleg bocsássatok meg amiatt ahogy fogalmaztam, de még csak el sem tudjátok képzelni (nem veletek van a baj, szimplán nem ismeritek a másik oldalt, milyen lehetőségei vannak - illetve pontosítok: nincsenek), hogy hogyan érzem magam emiatt az utóbbi időben.


El szeretnék indulni, de így, ezen feltételek mellett hazánkban - sajnálom - egyszerűen nem lehet!

2023. jún. 1. 18:45
 2/2 anonim ***** válasza:

Erre én is kiváncsi lennék. Más szakon, de engem is érdekelne.

Sajnos segíteni nem tudok, de azt tudnod kell, hogy maximálisan megértelek és együttérzek veled.

(egy - nekik megfelelő - 3-5 éves gyakorlattal szintén nem rendelkező villanyszerelő)

2023. jún. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!