Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan álljak neki Nizzában...

Hogyan álljak neki Nizzában lakhatást keresni?

Figyelt kérdés
Felvettek oda egyetemre és nyár végén költöznék. De nagyon zavaros nekem, hogy hogyan lehet ott egyetemi kollégiumot találni, vagy esetleg “colocation”-hoz lakótársakat… nagyon hálás lennék, ha tudnátok segíteni, ajánlani hasznos oldalakat stb.

2023. jún. 2. 10:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom Nizzában hogy megy. Én ugyanilyen okból kerestem Hollandiában lakást.


1. Nézdd meg az egyetem honlapján, hogy van-e koli (nálunk pl nincs), vagy biztosítanak-e lakást bizobyos diákoknak, illetve mik a feltételek.


2. Egyetem honlapján szokott lenni lakáskereső kisokos. Pl fel vannak sorolva a megbízható oldalak meg hogy mikre kell figyelni.


3. Facebook csoportokban illetve egyetemista csoportokban kereshetsz lakótársat.


Kezdd el minél hamarabb. Nálunk pl azt javasolják, hogy ha szeptemberben kezdesz, akkor áprilisban kezdj neki. Én elkezdtem februárban, május elejére lett is. De a felvételizők nagyon nagy százaléka nem talált még semmit. Rengeteg embert ismerek, akik a lakhatás hiánya miatt nem mentek ki. Lehet Nizzában egy fokkal jobb az ingatlanpiac helyzete. De kezdd el a folyamatot mihamarabb.

2023. jún. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 franciasrac ***** válasza:
100%
Írj a helyi Crous-ra (Crous Nice-Toulon) és keress fel az oldalukra [link] , náluk bérelhetsz diáklakásokat. Ezenkívül a Leboncoin elhanyagolhatatlanul hasznos bármilyen lakás, kocsi, telefon vagy mittudomén találásáért [link]
2023. jún. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!