Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az Oxford-i egyetemen mit...

Az Oxford-i egyetemen mit lehet tanulni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt megtalálod a kérdésedre a választ, ha beszélsz angolul, ha nem akkor érdemes belehúzni, mert iszonyat követelmények vannak a felvételin és nagyon drága is.

[link]

2011. júl. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Oxfordi Egyetem legyen már, köszi! :)

Remélem az angol jobban megy azért...(:

2011. júl. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tanulni epeszu keretek kozott mindent lehet, de Oxford (es Cambridge) nem kinal elvont es ertelmetlen szakokat, mindenfele menedzsmentet, stb, igy a vilag egyetemeinek elsopro tobbsegevel ellentetben viszonylag szuk a szakvalasztekok. De ugyan ezt a helyzet a tobbi csucs egyetemmel is, nem fogsz hamburgerkeszitesbol diplomazni :)


A tandijata jovore megemelik, igy az 9000 parszaz font lesz Oxford eseteben (is), plussz a college dija, ami ujabb 2-3 ezer font. Tehat evi kb. 4 millio forintra kell gondolni, de lakni is kell valahol (az egyetemen belul abbana college-ben ahova tartozol), es enni is, stb, ez minimum felkuszik 5 milliora,ha nem tobbre. EU-s diakkent kamatmentes kolcsont kaphatsz a brit allamtol, amit csak az utan kell elkezdened torleszteni, hogy a fizetesed meghaladja a kb. 15 ezer fontot (vagy valami ilyesmi magassagot)...Oxford-ban diplomazottak eseteben ez nem egy nagy kerdes, hogy meghaladja, persze.


Az angoltudashoz kepest, ami kell, a felsofoku az nudli, csillagos nyolcas nemzetkozi erettsegi kell, plussz meg kell felelned az interjukon es vizsgakon. Minden feltelelnek maximalisan megfelelo diakokat evente ezrevel vagjak ki a nelkul, hogy eselyt kaptak volna magara a felveteli interjukra es tesztekre. Es ez utobbiakon is tomegesen veereznek el a diakok. Rettenetesen nehez bejutni, ahogy hasonloan nehez bejutni az osszes hasonszoru egyetemre is. De nem lehetetlen :)

2011. júl. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon drága.
2012. jan. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem daragabb mint barmelyik epkezlab brit egyetem, ti. allamilag maximalizalt a tandij...tovabba EU alla mpolgarkent a brit allam a tandijra diakkolcsont nyujthat.
2012. jan. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem tudom hogy ezzel segítek e vagy nem. De, ha itt nézik a nyelvvizsgákat akkor ha magyarországon tetted le az államit az nem érvényes itt csak a nemzetközi. Keresztapám idejár azt mondta ,hogy nagyon nagy a követelmény. Én most kezdet az egyetemet bécsben és én már 7.-ben letettem a nyelvvizsgát.
2012. dec. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!