Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy lehet külföldi egyetemre...

Hogy lehet külföldi egyetemre jelentkezni?

Figyelt kérdés
Negyedikes leszek, és mennék szívesen külföldre, bárkinek bármilyen tapasztalata van, légyszi írja meg. Nem ERASMUS-ra vagy ilyesmire gondolok, hanem hogy ténylegesen külföldön végigjárni....
2011. júl. 24. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Először dönts el hogy melyik ország melyik egyeteme. Mit akarsz tanulni, és milyen nyelven beszélsz.


Ha ez megvan, akkor minden egyetem leírja a saját honlapján, hogy hogyan kell oda jelentkezni.

Sokszor van felvételi is, de a külföldiekkel máshogy bánnak, mivel a külföldiek többnyire fizetnek nekik (fizetés képzésre itthon is könnyebb bekerülni).

Persze vannak országok, ahol nem fizetős a felsőoktatás. Guglival hamar meg tudod ezeket találni. De az, hogy nincs tandíj nem jelenti azt, hogy nem kell fizetni, mert sokszor van "regisztrációs díj", vagy pl Franciaországban elvileg nincs tandíj, de az egyetemek eldönthetik, és szedhetnek tandíjat, ha akarnak. A jobb egyetemek nyilván szednek is.


Ösztöndíj nélkül alapvetően drága mulatság külföldre járni egyetemre, mivel tőlünk nyugatra minden ország drágább nálunk.

De ösztöndíjra pályázhatsz 1 évvel az indulás előtt. Ezeknek bővebben az adott ország nagykövetségénél nézhetsz utána.

2011. júl. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minden adott országnak van egy központi honlapja, ahol lehet. Kb felvi.hu-hoz hasonlítanám.

Svédországnak pl a studera.nu

Skóciába az ucas.com


Énis most leszek 4.-es és én is külföldre szeretnék menni, és ajánlom neked, hogy minél hamarabb ásd bele magad a dolgokba, mert az egyik helyre, ahova én sztem jelentkezni fogok, okt. 15 a határidő. Szóval le ne késs semmit!

Én már régóta készülök kintre, és elég sok hely kér faramuci dolgokat, amikre nem árt előre felkészülni. Ha gondolod, hogy tudok neked segíteni, írj nyugodtan (:

2011. júl. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok, bocsi, hogy így idepofátlankodok, de utolsó, felvennéd velem a kapcsolatot, lennének kérdéseim :)(
2011. júl. 30. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, de nemtudok neked privátot írni.. Add meg az e-mailedet v vmi.. :)
2011. júl. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

www.partium.ro

ez is külföld és olcsó. és magyarul folyik az oktatás-

2011. aug. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget! sorstársaimnak meg sok sikert :)
2011. aug. 10. 01:12
 7/7 anonim ***** válasza:
10 éves kérdés, de érdekelne, hogy sikerült nektek a külföldön tanulás?
2021. jan. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!