Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hány dollárból lehet megélni...

Hány dollárból lehet megélni Amerikában?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és Amerikában szeretnék majd élni és egyetemre járni(állatorvosi egyetem). Kiváncsi vagyok hogy mennyit kéne keresnem ahhoz hogy normálisan meg tudjak élni Amerikában és az egyetem költségeit is tudjam fizetni.(ha tudtok olyan amerikai egyetemet ahova államilag finanszírozva be lehet jutni légyszi azt is írjátokmeg)még arra is kiváncsi lennék h mi kell ahhoz(papírok meg ijesmik)hogy amerikában élhessek dolgozhassak és tanulhassak?
2011. aug. 25. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre valók az ösztöndíjak. Vagy megpályázod, vagy elnyered, de ha szerencséd van, adnak annyit, hogy fedezze az oktatást, a lakhatást, és talán még marad is valamennyi. Ott meg természetes, hogy az ember iskola mellett dolgozik.
2011. aug. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem termeszetes, hogy az ember itt az iskola mellett dolgozik, ti. ezt egyszeruen nem lehet birni a jobb egyetemeken, es attol felfele. Marpedig a vilagban kutononek szamito egyetembol akad itt egypar :) Es akkor nem is beszeltunk a legjobbakrol...


Part time persze lehet, es kell is dolgozni, tovabba egyes szakoknal is megkovetelik ezt, de az mas teszta.


Papirok? Munkavallaloi vizum (tobb van), tanuloi vizum, zoldkartya, stb. A repertoar szeles, a google pedig a puszi pajtasod lehet ;)

2011. aug. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2011. aug. 26. 18:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Előbb fel kell, hogy vegyenek az egyetemre és akkor kérelmezheted a vízumot. Tanulói vízumot fogsz kapni, ami mellett csak 10 órát dolgozhatsz hetente, ami nagyon kevés a megélhetéshez. Egy állatorvosi egyetem, ha jobb helyre akarsz menni 20ezer dollár évente és akkor még enni is kell, meg aludni.

Találtam pár ingyenes egyetemet, de nem tudom, hogy ezeknek a neve mennyire elfogadott... Persze egy állatorvos, ha magában praktizál, akkor amíg érti a dolgát, nem fontos, hogy hol szerezte a papírjait így szerintem ezeket az egyetemek is érdemes megnézni...

Szólj és segítek még egy kicsit.

Van pár egyetem, ami Kanadában van. Én ezeket is figyelembe venném, mert angol ország, könnyebb a vízum megszerzése és szintén ingyenes az egyetem.

(amúgy nem kötekedés, de "ilyesmik" ly-vel)

2011. szept. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi h utánanéztél. találtam egy egyetemet Californiában ami 5.000 dollár évente.

elég bonyolult a vízumszerzés mert v tanulsz v dolgozol és aki nincs olyan anyagi helyzetben az nem tud csak tanulni...

2011. szept. 6. 18:37
 6/6 anonim ***** válasza:
61%

5.000 dollar..? Ajajj... Cali-ban a top egyetem (ami a vilagban is top 5) a Stanford, a masik pedig, ami csak muszaki, de vilagszinten is top 10, az a CalTech (California Institute of Technology). Ezek mind maganegyetemek. A harmadik nagy maganegyetem, ami azonban mar "csak" top 30-40 (magyar egyetem jelenleg nincs feljebb a harom legelismertebb ranglistan, mint 300-400, ehhez viszonyitsd a "csak"-ot), az a USC, University of Southern California.


A nagy allami egyetemi rendszer a University of California, aminek a ket zaszloshajoja a Berkeley es a UCLA. Az USA-ban teljesen egyeduallo modon a UC rendszernek szinte az osszes tagintezmenye benne van a top 40-ben mint amerikai mind vilagszinten - a tobbi allami rendszerbol csak a zaszloshajok vannak igy, es azoknak is csak kb. harmada. bar jnelenleg rengeteg anyagi problemaval kuzd a rendszer 9es az allam) meg mindig kituno a tobbi tagintezmny is, kb. sorrendben UC Sand Diego, Santa Barbara, Irvine, Davis. A San Fransisco csak orvosi, ezen felul a Santa Cruz hatereset, meg elmegy, de sokalsokakl gyengebb mint a tobbi, a Riverside meg ennel is gyengebb (ettol meg USA-bamn top 100 mindegyik, vilagszinten epdig top 100-150), a Merced pedig mindissze 6 eves.


Ezen felul van a State University of California rendszer, ami nem kutatasra hanem oktatasra sozpontosit, nyilvan gyengebb diakalomannyal, de jo eslyel attranszferelhetsz valamelyik UC intezmenybe az elso ev utan.


Aztan vannak meg regionalis egyetemek, Chapman University, U of Santa Clara, meg Loyola Marymount University , stb, ezekre meg talan erdemes menni, regionalisan ismertek, de azt ne vard, hogy mondjuk a kozepnyugaton valaha is hallottak roluk. De ezekben es par tarsukban van racio, legalabbis.


A kerdes az, hogy Te mit talaltal? mert 5.000 per ev...nem tudom itt ritam, vagy amshol: vana z USA-ban 4.500-6.000 egyetem, ennek 90-95%-a hulladek. Van 350 doktori fokozatot is ado egyetem, annak a fele hasznalhato, vannak jo Liberal Arts college-k, abbol a top 100 kb. hasznalhato, es ennyi. Az, hogy lesz egy diplomad "amerikabol" az senkit sem erdekel, itt legalabbis nem. lehet, szerencsed elsz, es el tudsz vele helyezkedni, de alapvetoen a kerdes itt, meg altalaban az angolszasz vilagban nem az, hogy van diplomad, hanem, hogy honnan.

2011. szept. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!