Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 9 éves gyerek német nyelvtudás...

9 éves gyerek német nyelvtudás nélkül osztrák iskolába?

Figyelt kérdés
Húgom és anyukám most fognak kijönni Ausztriába, de húgom egy szót sem tud németül. Kicsit féltem, hogy rosszul fogja magát itt érezni. Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás. Beíratni osztrák suliba, vagy egy évet halasztani, és itthon tanulni vele. Van valakinek hasonló tapasztalata?
2011. aug. 27. 19:49
 1/5 anonim válasza:
100%

Én ismerek olyan embereket, akiket gyerekkorukban bedobtak egyenesen a mélyvízbe, mikor külföldre költöztek. Most felnőttként talpraesett, sok nyelvet beszélő széleslátókörű emberek :)


Persze arra mindegyikük emlékszik, hogy mennyit sírt az elején. De gyorsabban meg tanul, ha rá van kényszerülve, mintha otthon gyakorolgatnak. Mondjuk ez biztos, hogy személyiség függő is, egy elveszettebb, visszahúzódobb gyerek lehet, hogy nagyon megsínylené.


De gondolom mindenképpen osztályt kellene ismételnie kint, nem? Azt nem lehet, hogy elsősnek megy? És akkor legalább matekból már király lesz a többiekhez képest :)

2011. aug. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Az egyik ismerősömet beíratták általános 1. osztályába a Budapesti Osztrák Iskolába.Ő sem beszélt németül,de még a szülei sem,így eléggé lemaradt a többiekhez képest,hiszen nem értett semmit,így az alapokat sem tudta elsajátítani rendesen (írás,olvasás),ráadásul a felfogás,az egész közeg más volt,mintha magyar iskolába járt volna.Ők még külföldön sem voltak,nem úgy,mint ahogy nálatok lenne.A srác azóta kétszer évet ismételt a gimnáziumban,állandóan magántanárhoz jár,mert egyszerűen annyira lemaradt az elején,olyan lassan olvas és tanul,hogy alig tudja behozni.A kudarcoktól persze a motivációja is csökken,és egyre rosszabb az egész helyzet.


Persze minden gyerek más,ti ismeritek a húgodat,de én nem ajánlom.Egy teljesen új országban fog élni ahol senkit nem ismer,minden más és ami az egyik legfontosabb,hogy egy szót sem ért az egészből.Szerintem vagy kezdje elölről az 1. osztálytól,vagy hagyjon ki egy évet és előbb tanuljon meg valamennyire németül,szokja a helyzetet stb.


21/L

2011. aug. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen rakjátok be suliba, még kisgyerek, simán megtanulja a nyelvet. Otthon tanítani szerintem semmi értelme nincs, úgy soha nem fogja megtanulni a nyelvet. Rengeteg gyerek van aki kb ilyen idősen kerül külföldre és 1-2 éven belül az idegen nyelv lesz az anyanyelve.


Én a helyedben nem aggódnék, főleg az olyan gyerekeknek van ilyennel gondja aki amúgy is... buta. Ha a tesód most jól teljesít akkor ott is jól fog.


Hidd el, a legroszabb amit egy gyerekkel lehet csinálni egy idegen országba az az, hogy nem külditek el iskolába egy évre.. lehet, hogy ő először úgy fogja majd fel kinn, hogy milyen rossz mert nem tud senkivel beszélni, de hosszútávon jót teszel vele.

2011. aug. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Mintha az én problémámat fogalmaztad volna meg!

Én hugim is most költözött ki Németországba hozzám, nem beszél németül, szerdán suli....

Hát biztos sírni fog, de bízom benn, hogy menni fog neki! Amúgy évet ismétel, szóval megint harmadikos lesz.

Mindenki azt mondja, hogy a gyerekek hamar tanulnak.

Úgy legyen:)

2011. szept. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy alakult nálatok a nyelvtanulás?

A lányomék ősszel kaptak egy dél-amerikai osztálytársat, ő még mindig nem tud semmi magyarul. :( 13 éves.

2022. jún. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!