Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Brit oktatás; milyen is egy GCSE?

Brit oktatás; milyen is egy GCSE?

Figyelt kérdés

Utánaolvastam, igen, de nem nagyon értettem meg :)) Mi is ez pontosan, hány tantárgyból kell?

És lenne egy másik kérdésem:

Hallottam, hogy az angolok negyedennyire veszik lazán az oktatást, sokkal könnyebb a tanagyag....igaz ez?

Ez a GCSE seme lehet egy nagy falat ezek szerint, pedig olvasom, hogy sokan mennyire félnek tőle.....


Aztán utána jön a college (ahol vannak szakok?), ahol megkapjuk a bizonyos érettségit, az A-Levelt (amit miből kell letenni...?:D:D), amivel mehetünk egyetemre.


Nem muszáj minden egyes kérdésemre választ adni, ne szidjatok légyszi, hogy google, stb, elég zűrös :)) Ha tudtok, válaszoljatok :)) Nagyon érdekelne a dolog..:) Köszönöm!


2011. szept. 19. 22:44
 1/9 Niburta válasza:
100%
Csak egyetlen kérdésedre tudom biztosan a választ. Angliában élek, sok ismerősöm van itt. Az oktatás a magyarhoz képest nulla. Házi feladatot alig kapnak, ha mégis, akkor az pillanatok alatt letudható. Az angol gyerekeknek szerintem horror lenne egy magyar iskola. Viszont sokkal gyermekközpontúbban oktatnak. Sajnos csak erre az egyre tudom a választ egészen biztosan. :(
2011. szept. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jaaaj, ezt is nagyon köszönöm! Secondary schoolra is igaz ez? Azt hittem csak primary...habár hallottam ilyesmit én is, hogy meghalnának egy magyar suliban:D Akkor nem vagyok annyira beíjedve, ez a téma ki van pipálva, köszönöm :)) Angol kéttannyelvűn vagyok, a nyelvet elég hamar megszoknám...ezek szerint a suliban nemhogy lemaradott lennék, hanem hülyét csinálnak belőlem :)) Nem írtam, de valószínű, hogy kiköltözünk anya cége miatt. Londonról nagyon lebeszéltek minket, úgyhogy Liverpool-Manchester körül gondolkodtunk, vagy délebbre picit...még végülis van egy jó fél évünk :)

Köszönöm a választ! :))

2011. szept. 19. 23:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Probalom idézni egy kolegat aki Londonban él:

GCSE kis éretcsegi választot tantargyokbol 2-3.

A-level éretcségi választot tantargyokbol 3-4.


[link]

2011. szept. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Azert az "A" level szerintem feljebb van, mint a magyar erettsegi...
2011. szept. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Én nagyon ajánlom neked a Big Ben-t. Ez egy iskola Budapesten, aminél úgy tudom tanulsz 2 évig és utána ki mehetsz Angliába vagy tetszőleges országba. Fizetni kell és ez általban nem olcsó. Én unokatesóm most volt kint ugyanígy egy Francia családnál és óriási élmnyekel gazdagodott. Ilyenkor vagy családnál vagy ollgiumban laksz. Termszetesen a kollgium drágább, mint a családi ellátás. Én csa ennyit, tudok remélem sokat segítettem! [link] . Tudom, hogy nem teljesen a kérdésre válaszoltam de remélem ez is segít! Sok szerencsét!!
2011. szept. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hűha, nagyon jól hangzik ez a Big Ben!! Köszönöm a válaszokat, tényleg! Igen, közben én is megkérdeztem az angoltanáromat (kéttannyelvű suliba járok), ő is mondta, hogy a GCSE közel sincs az érettségihez, az A-level pedig csak a számomra fontos tantárgyakról szól. De azt nem tudtam, hogy hányb tártgyból kell, szóval azt is nagyon köszönöm! :)) Megnézem ezeket az oldalakat is! :))
2011. szept. 24. 14:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom kiköltöztetek már-e, de Slough-t ajánlom! Nyugodt kisváros Londontól 20 percre. Vonattal, busszal is könnyen bejuthattok! Nagyon szép város, tele parkokkal! A közelében nagyon jó iskolák vannak. A legjobbnak a Prymarit tartják!
2011. dec. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az A level az itthoni érettséginek felel meg elméletileg (egyetemre az a belépő), viszont te választod ki, hogy milyen tantárgyakból akarod letenni az A levelt. Az egyetemek legalább hármat kérnek és a követelményt is megmondják, pl. "AAB" vagy akár "A*AA" stb.

Egyébként véleményem szerint sokkal könnyebb. Mondjuk csak a kémia A levelbe néztem bele kíváncsiságból. Egyszerű, érthető kérdésekkel és egyszerű számolásokkal van tele. Azt mérik le, hogy a diák mennyire tudja alkalmazni az alapokat, amire aztán később építhet az egyetemen (!) A mi érettséginkben meg kevernek, kavarnak, főleg a számolós feladatokat cifrázzák túl, amit ha megmutatnál egy angol 18 évesnek (angolra lefordítva), csak fogná a fejét.

2018. jún. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Hazugságot élünk más szóval. Angliában nagyon lenézik amúgy a magyar érettségit, volt egy ismerősöm akinek a kitűnő magyar érettségi bizonyítványáról azt gondolták, hogy az kb éppen átmenős lehet a GCSE-n.... szerintetek mi oka lehet annak, hogy Mo-n hazugságot élünk? Hogy alakulhatott ki?
2018. aug. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!