Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mik a felvételi követelmények...

Mik a felvételi követelmények az Oxfordba?

Figyelt kérdés

Már Megnéztem a honlapjukat, és sok angol egyetemnek is írtam már és az általános válasz az volt, hogy elfogadják a magyar érettségit, de a honlap alapján 6 tantárgyból kell összejönnie a minimum 5ös átlagnak.

Ezek szerint az összes tantárgy átlagát nézik vagy azokat is beleszámolják-e, amik a szakra kellenek?(pszichólógiát szeretnék tanulni)

A CAE és a TSA tesztek már tervbe vannak véve, de nagyon nagy segítség lenne, ha valaki tudna személyes tapasztalatot írni.

Előre is köszi!


2011. okt. 18. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:

A nemzetkozi erettsegit javasolnam. Az, hogy elfogadjak a magyar erettsegit, lehet olyan, mint, hogy elvileg A-level eseteben mindenfelet elfogadnak, kozben nyilt titok, hogy a "hagyomanyos" targyakat reszesitik elonyben, az ujakat nem nagyon.


Oxford es Cambridge felvetelije jelentosen elter a tobbi angol egyetemtol, a felveteli kovetelmenyei is annyiban, hogy ez a ketto a koveteli magasan a legtobbet- ebben sok meglepetes nincs, mondjuk. Az admissions honlapjan van egy jopofa video arrol, hogyan valassz college-t az egyetemen belul, az segithet ebbol a szempontbol. Ha minden jol megy, behivnak interjura, es ha azon is minden jol megy, akkor esetleg megy egyre es/vagy tesztet is kell csinaldon, de ez inkabb Cam-ban jellemzo. Aztan benn is vagy, csak a sok "minden jol megy" kozben a felvetelizok bo 80%-a elverzik.


Az viszont biztos, hogy mindent neznek az erettsegi (vagy A level, vagy nemzetkozi erettsegi) eseteben. A minimum 5-os atlag (jo kerdes, mia maxiumum:) azert is fontos, mert a jelentkezoktol "straight A"-t kernek, sokszor A*AAAA-val, attol fugg ki hany A-levelt csinal, de a 3 az minimum.


Oxford eseteben kerdezz ra, hogy tenyleg elfogadjak a magyar erettsegit, vagy elfogadjak, de elonyben reszesitik a nemzetkozit? Ahogy irtam, elvileg EU miatt el kell fogadniuk, gyakorlatilag meg azt nem kotika z orrodra, miert vagtak ki interju nelkul...

2011. okt. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, nagyon sokat segítettél:) Igazából az Oxford inkább csak álom, hiába vagyok jó tanuló, nem hiszem, hogy felvesznek, de mindenképp meg szeretném próbálni.

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy tényleg igaz, hogy az évi 9000 font mellett 2000 font körüli összeget kell még pluszba a college tagságért fizetni? És ha igen, akkor a kamatmentes kölcsönt erre is fel lehet venni?

2011. okt. 20. 18:30
 3/4 anonim ***** válasza:

A 2000 fontot elvileg a Brit allam teljesen fizeti, nekem legalabbis nem kellett erre fizetni a "masik helyen". Azt viszont nem tudom, mi van most, eltelt 4 ev amiota vegzetem a mesterdiplomaval, es 5 amiota a BA-val. Lam, a tandij is megugrit mint allat; amivel egyebkent egyetertek, kozrohely, hogy fillerekert menjen a nep Oxbridge-be (EU-n kivulieknek persze sokkal-sokkal dragabb, de meg akkor is olcsobb mint a HYPSM otosfogat.)


Itt van a video amugy


[link]


Meglehetosen jol leirja a rendszert, igazabol az a legjobb, ha elotte elmesz, es par napot a varosban toltve legalabb a par kivalasztot college-t megnezed, hogy erzed magad benne. Trivialisan hangzik, de egy dolog minden infot osszeszedni a college-k rol (ajanlom a thestudentroom-ot, es persze [link] ), de total mas dolog ott lenni, benezni a quadokba, ebedlokbe, stb. Ha nem tudsz elmenni, akkor nezz valami osit es gazdagot: nem mintha a college penze szamitana barmennyit is, hiszen a lenyeg, hogy az Oxfordi Egyetemen tanulsz, de eljen a sznobizmus. Meg aztan az osi college-k a kozpontiak (sok turiszta, az mondjuk rossz), es az epiteszetuk is gyonyoru. A ket legsznobabb, arisztokratikusabb a Christ Church es a Magdalene, de azert nehogy azt kepzeld, hogy ez kulonosebb kihatassal lenne a diakanyagra, mert nem, sok kulonbseg nincs.

2011. okt. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Megkérdezhetem hogy alakult?
2017. júl. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!