Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jelentkezik /esetleg gondolkod...

PetFen kérdése:

Jelentkezik /esetleg gondolkodik/valaki, hogy a következő felvételi időszakban a Marosvásárhelyi Orvostudományi Egyetem orvosi/fogorvosi karára jelentkezik Magyarországról?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Megkérdezhetem miért oda szeretnél jelentkezni? Miért nem vmelyik magyar egyetemre?
2011. nov. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
En ott tanultam, de otthagytam. Most egy masik orszagban tanulok orvosnak. En neked is ezt ajanlom, kiveve, ha nem Romaniaban szeretnel tevekenykedni vagy Magyarorszagon. A keleti orvosdiplomat sokra nem nezik. Es mint magyar halalra fognak szivatni a tanarok, foleg ha megtudjak, hogy magyarorszagi magyar vagy, mert az meg rosszabb. Most rengeteg magyar tanart kirugtak, a tavalyi felvetelin allitolag rengeteg visszaeles tortent a magyarokkal szemben, szerencsere azt mar nem eltem meg ott, de meseltek ismerosok. Es hidd el megfogjak tudni, hogy honnan jottel, mert azzal kezdodik az elso ora, bemutatkozas, mint a dedoban.:) Ja es ott negyed annyian tanulnak, mint a soten, tehat alapbol egy pici egyetem.
2011. nov. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Es amit sokan nem tudnak, nincs teljes magyar szak, a gyakorlat, ami a kepzes lenyege romanul megy. Elso evben mar roman nyelvvizsgat kell csinalnod. Ugy volt bejon a teljes magyar szak, de most a teljes roman szakon gondolkodnak. Valoszinuleg a 2. fog bevalni. De ha neked kell egy keleti diploma(magyar,roman)akkor csinald. En itt megtapasztaltam, hogy a magyar orvosokrol is mit gondolnak. Egy nyugati orszagban vagyok, haaat...en azt hittem a sote az egy csucsegyetem, de felvilagositottak, hogy nem. Egyreszt elmaradott keleti orszagnak titulalnak, mert kutatas ami az orvoslas magva, hat nem nagyon van, meg kevesbe eszkozok, igy hogy lehetne barmit is megtanulni a legmagasabb szinten? Raadasul az oktatas felepitese egy katasztrofa. Ehhez kepest itt mindent kezbe kapunk, ami kell.
2011. nov. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igazából a Marosvásárhelyi egyetem fogorvosi kara számomra csak egy "B" terv (bár amiket írtál inkább csak volt...)

ha Magyarországi egyetemre nem vennének fel .

Igen én is hallottam ,hogy a gyakorlat románul zajlik ,viszont erről még nem hallottam ,hogy ilyen nagy a megkülönböztetés ,és román nyelvvizsgát kell tenni!?

pár hónapja kezdtem utána érdeklődni ,az ottani felvételi rendszernek amiről mostanra elég sok információt gyűjtöttem össze ,viszont a negatív dolgokról eddig sok mindent nem hallottam ,persze azt igen ,hogy vagy bevezetik a teljes magyar nyelvű oktatást /illetve eltörlik azt...ahogy te is írtad valószínűbb az utóbbi !

Megkérdezhetem ,hogy melyik országban tanulsz most ? és hogy hogy nem Mo-on? Fogorvosira vagy Ált.o -ra jársz?

2011. nov. 21. 20:19
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Nemetorszagban tanulok, fogorvostanhallgato vagyok. Eloszor elkezdtem a vasarhelyi egyetemet, aztan ujrafelveliztem itthon. Atjelentkezni nem lehet csak koltsegesre, holott sokan az atjelentkezes remenyeben mentek a vasarhelyi egyetemre. Az ottanit azert, mert lelkileg nekem sok volt,pedig mindenre keszen felveteliztem. Az ittenit meg azert hagytam ott, mert azon kivul, hogy nem szivattak azzal, hogy magyar vagyok, meg nem kellett meg a rohadt nyelvvizsgan is stresszelni-amit egyebkent csak akkor tudtam meg,hogy letezik,mikor mar felvettek-nem lattam sok kulonbseget szinvonalban. Nekem hatalmas csalodas volt a magyar orvosi, mert a romaniai oktatas szerintem meg erosebb volt, de azt is eleg gyengusnak iteltem meg. Es en nagyon rajongtam a magyar orvosi egyetemekert, aztan mivel jol tudok nemetul, igy adta magat. Mielott valaki azzal jonne, hogy a nemetek ide jonne tanulni, felhivnam a figyelmet, hogy igen,ide jonnek,aztan probalnak atjelentkezni, altalaban remenytelenul, mert legalabbis az en varosomban nagyon rossz hiruk van a magyar orvosi egyetemeknek. Ami nem csoda, mert egyreszt a diakok,akiket atvettek, masreszt az itt dolgozo magyar "orvosok" keltik. Amugy romaniaban meg amerikaiak is tanulnak, ha mar ezt felhoztam.:D En a helyedben nem mennek oda. Pl. a jelentkezesi dijat is 2 jogcimen fizettettek ki. Senki nem tud angolul, de magyarul se, ezert mikor jelentkeztunk-mert csak szemelyesen lehet- tobb orat vett igenybe,es nekem is kellett keresnem valakit,aki tud romanul, mert kuloben otthagynak a pics.aba,nem torodnek veled. Ja es miutan felvettek,ugyanezt eljatszottak,vissza kell megint iratkozni,es aki nem iratkozik vissza,az olyan mintha nem is vettek volna fel,es bizony volt egy magyar csoporttarsam,aki 3napig probalt visszairatkozni,azt mondta,ha nem sikerul,hazamegy a fenebe, pedig csak 1 lapot kellett volna kitolteni-amit nem ertettunk-meg atadni a penzt,amit nem vettek at,mert csak hablatyoltak valamit romanul.
2011. nov. 22. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az en esetem 3eve tortent, de az akkori csoporttarsaimmal mai napig tartom a kapcsolatot,es szerintuk ez csak rosszabb lett.
2011. nov. 22. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Lassan már három éve ,hogy érettségiztem ,akkor nem vettek fel a fogorvosira ,így elkezdtem a fogtechnikát (olyat nem akartam ,hogy halasztók egy évet és nem tanulók semmit ,és ha már elkezdtem a fogtechnikát be is fejezem ,elég sok fogorvost megismertem ez által és mindeni szerint ez csak hasznomra válik..) tavaly kémiából ,idén bioszból érettségizem újból ,remélem felvesznek ezek után ...

Németül elég jól beszélek (életem első hat évét Ausztriában éltem le:)na jó ez nem érdekel senkit..szóval utána nézek a bécsinek is...ha lehet még egy kérdésem Németországban ,hogy működik a felvételi rendszer ? Gondolom így még nehezebb,hogy németül zajlik az oktatás ?

2011. nov. 22. 19:53
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem feltetlen, en amugy se akartam Magyarorszagon maradni. Ha jol ismersz sok fogorvost,nyilvan tudhatod, hogy maganpraxisra eselyed sincs, nem azert,mert nem gyujtheto ossze az az 1-2 millio forint, ami szukseges az inditasahoz,hanem azert, mert mint a maffia olyan rendszer alakult ki sajnos Magyarorszagon. Ha nem vasarolsz fel egy teljes praxist,vagy nem orokolsz, akkor kb 20-30millional kezdodik a praxivetel. A segitseg meg akarmilyen szep allami fogaszkent,havi 70 ezerbol nem fogsz megelni. Ha meg kijossz idosebb fejjel sokkal nehezebb lesz nyelvet tanulnod,az hogy otthon jarsz tanfolyamra,tanulsz egyedul,sokat nem er, egyreszt mert a szakmai nyelvvel semmit se haladsz, masreszt meg az irodalmi nyelv meg a beszelt ket kulon vilag, es otthon az irodalmit tudod tanulni. Sokkal jobban jar az,aki az elejen fektet bele tobb energiat es kozel anyanyelvi szinten lesz mire vegez. Most 30evesen meg ott makogni, hat az nem egy felemelo erzes, pedig meg egy felsofokuval is max azt tud az ember, meg szamtalan procedurat vegig jarni a diplomaval, meg kiegeszito kepzesekkel. Nem beszelve arrol, hogy kezdik mar nem annyira csipni a magyar orvosokat,sajnos joggal,tiszteletet a kivetelnek. Tehat max akkor lesz allasod,ha egy itteni nem jelentkezik ra, azt pedig mar nyugat-europa is felismerte,hogy tobb orvos kell,ezert a keretszamokat is evrol-evre novelik itt,es eszakon is. A felveteli rendszer rem egyszeru es kiszamithato. Most mennem kell, de privatban megirhatom,ha erdekel. Off: Ausztriaban van korlatozas a nem osztrak diakok szamat illetoen, es ez iden meg tovabb fog novekedni, az unokatesom oda jar. Szoval a helyedben inkabb Nemetorszagot valasztanam.
2011. nov. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Egyebkent, csak hogy lasd mennyire egyutterzek veled, en 25 evesen kezdtem Vasarhelyen, es akkor meg semmilyen szakkepzettsegem nem volt, majd jott Magyarorszag es most Nemetorszag. Szoval tudom, hogy nem egy kellemes erzes, de ha belegondolsz,akkor rajossz, hogy mire vegzel meg rosszabb lesz megint elolrol kezdeni, pedig ha nem akarsz otthon maradni ez lesz a vege. Inkabb most hagyj ki meg 1 vagy max 2 evet,es tanulj nyelvet,dolgozz ott ahol elni szeretnel-bar tudom nem kellemes,en se akartam,de igy jott ki- mint kesobb. Szerintem esszerubb. Amugy itt is pl. 18evesen kevesen kezdika z egyetemet, csak nalunk van az,hogy 22 evesen kell,hogy legyen egy diplomad,amivel sutogethetsz a mekiben.
2011. nov. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

teljes mértékben egyet értek ezen kifejezéseddel" mint a maffia olyan rendszer alakult ki sajnos Magyarorszagon",ezt látóm magam körül -Nyugat -Magyarországon ahol most élek ,ez a való igazság -kis városunkban most nyílik kb a 10dik kb 10 székes ,magán praxis ,de a nagyobb rendelőkön kívül akad még nem kevés kisebb...külföldi betegek jönnek ,helyesbítve hozzák őket ,viszont a minőségben nem azt kapják ami elvárható lenne ,hiába a fejlett technika ..a rossz hír pedig gyorsan terjed sajnos.

természetesen akad-bár számuk elég kevés ,aki tényleg nem csak arra törekszik,hogy minél jobban megszedje a zsebét -hanem amit csinál jó is legyen .

állami rendelőben manapság már senki nem akar dolgozni ,nevetséges az az összeg amit kapnak ,ha jól tudom kb 150000ft ,amiből az asszisztenciát ,az anyagokat ,takarítást is "ki kell kalkulálni" ami nem egyszerű feladat ,ebből megélni lehetetlen ,akiket én is ismerek orvosokat ,és vállaltak körzetet ,mellet van saját praxisuk..

2011. nov. 23. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!