Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen az élet egy magasabb...

Milyen az élet egy magasabb színvonalú angliai egyetemen? Megéri kimenni? Ha van rá lehetőségem, kimenjek?

Figyelt kérdés
Valószínűleg lesz lehetőségem arra, hogy kimenjek Angliába tanulni, méghozzá jobb egyetemekre, persze nem ingyen. Viszont sok hátulütője is van a dolognak, idegen közeg, szülők, barátok hiánya... sosem voltam mg teljesen egyedül külföldön. Ráadásul nem is vagyok annyira társasági ember... nem tudom, nem túl nagy-e nekem ez a falat.
2012. febr. 19. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg lesz lehetőségem arra, hogy kimenjek Angliába tanulni,"


Ha jol ertem athallgatni mennel, nemde? (Ti. rendes egyetemi kepzesre a lehetoseg magatol, csomo munka nelkul nehezen adodik.) Igazabol mindezen kerdesekre Neked kell tudnod a valaszt, ti az emlitett dolgok nem "hatulutok" csak van aki neheze(bben) viseli ezt, van aki meg jatszi konnyedseggel. Mindazonaltal a tarsasagi elet lenyegesen pezsgobb a brit egyetemeken mint Mo.-on, es altalanossagban baratsagos a legkor, rengeteg mindent kinalnak.


Egyebkent a " magasabb színvonalú angliai egyetem" mit takar konkretan?:)

2012. febr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem, teljes egyetemi képzésre gondolok. Már év eleje óta dolgozom azon, hogy ha akarok, ki akarhassak menni, a jelentkezéseim már be vannak adva, visszajelzést is kaptam már. Igen, van mögötte munka.


A jó egyetem azt takarja, hogy az Oxbridge utáni egyetemek (UCL, Essex, St. Andrews, Queen Mary, ilyenek).

2012. febr. 20. 18:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Pusztan azert gondoltam athallgatasra, mert az altalad feltett kerdesek -bizonytalankodasok?- nyilvan felmerulnek az elott, mielott jelentkezik az ember. Ha iden akarsz kezdeni, ahhoz ugye tavaly osszel kellett jelentkezni.


Kulonbozoek vagyunk, ahogy irtam, van aki el nem tud lenni ket hetig sem hon szeretett szulofoldje, rokonai, baratai nelkul, van aki meg vigan elvan.


A UCL es St Andrews valoban top 10 brit egyetem, Essex es a Queen Mary a brit listakon 40-50 korul bukkan fel, gondolom meg egy helyre jelentkeztel, hiszen a maximum az 5 hely, amibol nehez sakkozni, legyen elitiskola, realis, meg vegso mentsvar is, ha minden kotel szakad.


Az iskolak teljesen elteroek. UCL es Queen Mary Londonban vannak, annak minden elonyevel es hatranyaval egyutt - kampusz nincs, de jatszotered az egesz varos. (Persze kampusz relative keves, ujabb egyetemnel van, pl. Warwick, de mindez nyilvankevesbe problemas, ha kissebb avaros ahol vagy.)


St Andrews kisvaros, van az egyetem es mas kb. semmi, gyonyoru kornezet, tengerpart, rakat amerikai diak, esatobbi. Hozzam ezerszer kozelebb all ez, mint szetszort epuletek London belvarosaban (UCL), de izlesek es pofonok.


Barhogy is, a tarsasagi elet a brit egyetemeken tenyleg jo, millionyi csoportal. Ha viszont ennyire aggodsz, mennyire fogod biri a megszokott kornyezeted nelkul, akkor a londoni egyetemeket hanyagold, hiszen sokkal kevesbe kotott a kozosseg, mint azoknal, ahol az egyetem kissebb helyen van. Szerintem konyebb megszokni valami, ami kicsi, belathato, ahol az utcan sorozatosan ismerosokbe botlasz, mint a legnagyobb europai varost (-Moszkva).


Ugyanakkor vilagszinten az UCL lenyegesen erosebb, mint barmi a listan, a tobbi nem kerul be vilagszinten a top 100-ba sem nagyon, ming a UCL top 20-30. (Meg brit vilagranglistakon top 10, minden szentnek maga fele, ugye...) De St. Andrews (Oxbridge rejected rulz, eljenek a sztereotipiak, bar sokszor tenyleg) is nagyon ismert, kutatas szempontjabol gyengebb, de preztizse az van.


Az, hogy nem vagy tarsasagi ember, biztosan valtozni fog, hidd el, elrangatnak, es elobb-utobb beleszoksz. Tenyleg baratsagos nepseg a brit, egyetemeken foleg multikulti a kozeg, emiatt nem kell aggodnod.

2012. febr. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!