Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Akik Angliában járnak egyetemr...

Akik Angliában járnak egyetemre: megéri kimenni tanulni? Sikerült hamar beilleszkedni? Érdekelnek a kint tanultak tapasztalatai!

Figyelt kérdés

Év eleje óta a hazai továbbtanulás mellett szervezem az angliait is. Mint kiderült, jól tettem, mert az új törvény jó pár embernek keresztülhúzta a számításait...


Nem vagyok túl társasági ember, nehezen illeszkedek be. Emellett nagyon kötődöm a szüleimhez. Túlságosan is. Ezért akarok ezen változtatni. Úgy érzem, szembe kell néznem a félelmemmel, ki kell mennem önállóságot tanulni, hogy felnőjek. Mint régen a katonaságban (bár nyilván nem egy kategória).


A legnagyobb félelmem az, hogy nem tudok beilleszkedni az idegen környezetbe, egyedül maradok odakint. Természetesen még így is megoldható, hogy visszajöjjek mondjuk 1 év után és akkor annyi történt, hogy egy tapasztalattal több. A másik oldalon viszont azt látom, hogy biztos óriási lehetőség (jó nevű angliai egyetemktől kaptam ajánlatot), önállósodnék, tágulna a látóköröm. Azt látom, hogy az olyan fiatalok, akik kinn éltek, tanultak, sokkal szélesebb látókörűek, talpraesettebbek, egészségesebb világnézetűek, versenyképesebbek a társaiknál.


Mit javasoltok? Olyan ember véleménye érdekelne, aki tanult kinn, tudna arról írni, hogy milyen ott az élet, mennyire egyszerű beilleszkedni.


2012. ápr. 8. 11:16
 1/2 A kérdező kommentje:
Úgy örülnék, ha valaki válaszolna...
2012. ápr. 10. 19:05
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

szia,


én Skóciába járok egyetemre és imádom :)

nekem a beilleszkedés nagyon könnyű volt, mondjuk én azt hiszem mindig is talpraesett voltam és sokan dumáltam :D


a britek nagyon nyitottak mindenre, mindenkire, ha ők is nyitnak feléjük. tudom, hogy idekint sok magyar nemigen tud beilleszkedni (a jelenlegi elsősök közül), mert nem is nagyon próbálkoznak. egy night out-on vagy club social-on akárkive el tudsz kezdeni beszélgetni, ha nem csak a sarokban állsz és vársz, hogy megszólítsanak. mindenki nagyon közvetlen, nagyon segítőkész, érdeklődnek a kultúrád iránt; de mint mondtam, neked is nyitnod kell. ha látják, hogy próbálod beszélni a nyelvet vagy leállsz beszélgetni nekem pl a lab partneremmel, akkor nagyon jó barátokat szerezhetsz nagyon gyorsan (a két legjobb barátom egy angol srác - aki azóta már a picipárom is:D - és egy észak-ír csaj (aki igazából kínai:D, de észak-írországban nőtt fel). skót lakótársam van és rengeteg különböző nemzetiségű barátom, haverom.


hidd el, idekint is mindenki először megy egyetemre (legalábbis a nagy átlag), sokszor másik városba ismerősök nélkül, úgyhogy mindenki egy cipőben jár. ha nyitsz feléjük, beszélgetsz velük, semmi baj nem lesz idekint :)


nem beszélve az önállóságról, nyelvtudásról, értékes diplomáról és tapasztalatról :)


ki tudja, hogy kinek mennyire alkalmas a dolog, én nagyon ki akartam jönni és 2 év egyetem után sem bántam meg a dolgot, haza nem mennék :) de van, aki rosszabbul viseli a másmilyen kultúrát, más gondolkozású embereket (nyitottabbak idekint, mint otthon és nem depressziós, pesszimisták, mint otthon). én mindenképpen csak ajánlani tudom mindenkinek :)

2012. ápr. 14. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!