Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi egyetem, hogyan jelentke...

Bécsi egyetem, hogyan jelentkezzek?

Figyelt kérdés
Most érettségizem és B tervnek szeretnék a Bécsi egyetemre jelentkezni, de nem tudom hogyan műűködik. Tudna valaki segíteni? Kötelező a német nyelvtudás vagy elég az angol felsőfokú nyelvvizsga?

2012. máj. 3. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
A német nyelvtudás előny, de szaktól függően van ez. Vannak angolul oktató egyetemek is. A jelentkezés is szaktól és egyetemtől is függ. Ha tudod milyen szak érdekel bátran szólj és én megérdeklődöm a jelentkezést az anyanyelvi németemmel.
2012. máj. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon kedves tőled!:) A political science bachelor és a jog érdekelne!:) Szerinted jobban járok ha A bécsi egyetemet választom a két szak közül valamelyiken mintha a pázmányt nemzetközi tanulmányokon vagy politológián?:)
2012. máj. 3. 19:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ha külföldön szeretnél elhelyezkedni akkor hasznosabb valamelyik bécsi egyetem mint a pázmány ám ha csak itt akarsz egész életedben élni akkor végülis mindegy. Azért ajánlanám a külföldött.
2012. máj. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Mindenféleképp külföldön szeretnék elhelyezkedni!:)
2012. máj. 3. 20:14
 5/8 Retekszisz ***** válasza:
100%
Jaj, már megint mennek itt a hülyeségek. Az Universitat Wien-en egyetlen egy szak van angolul BSc-n/BA-n, az English and American Studies. De a jelentkezéshez mindenképpen szükséges német nyelvvizsga!
2012. máj. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A jog elég kemény az Uni Wien-en, van ott ismerősöm, jó nagy a szórás. utána azzal nem is tudsz más országban elhelyezkedni.
2012. máj. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
nem, nem kell nyelvvizsga feltétlenül, ha nincs, akkor lehet nyelvi előkészítő félévekre járni. aztán ez után, egy nyelvvizsgával a zsebedben kezdheted el németül az egyetemet. menj dániába, ha angolul szeretnél tanulni ingyen.
2012. jún. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Retekszisz ***** válasza:
100%
Az egyetemi tanulmányok megkezdéséhez kell nyelvvizsga! Az előkészítő félév alatt nincs egyetemista tanulói jogviszonyod, nem vagy egyetemista...az csak egy nyelvtanfolyam, amit az egyetem szervez.
2012. jún. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!