Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jogi egyetem Ausztriában....

Jogi egyetem Ausztriában. Reális terv, vagy felejtős? Megélhetés, fizetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A párommal 3 hét múlva költözünk ki Ausztriába, dolgozni megyünk, egyelőre "csak" szobalányként tevékenykednék, viszont nem szeretném 2-3 évnél tovább csinálni ezt. Tehát pár év pénzgyűjtögetés után egyetemre szeretnék menni. Régóta gondolkodtam a jogon, de ebből (szerintem) Magyarországon már nem lehet megélni, mert ügyvédekből Dunát lehetne rekeszteni. Ilyen a helyzet Ausztriában is, vagy van értelme elvégeznem ott a jogi egyetemet? Esetleg más alternatíva? Mire van kereslet ott? Kérlek Titeket, a mérnöki, illetve pénzügyi irányzatokat ne is említsétek, mert bár bármit megadnék érte, sajnos matekból nem vagyok olyan kiemelkedő szinten...:))))

(egyébként 19/L)


2012. máj. 15. 21:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jogi egyetem =/= ügyvéd... Kicsit járd körül a témát.
2012. máj. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Abszolút jó ötlet.

Az, hogy Dunát lehet rekeszteni, csak azokra igaz, akik semmi pluszt nem tudnak felmutatni.

Ha kint leszel 3 évig, nagyon jól fogsz tudni németül. = Jó pont.

Esetleg próbálj meg váltani később, és menj el titkárnőnek v. asszisztensnek egy bécsi ügyvédi irodába.

Onnantól már tényleg mindegy, hogy mit csinálsz.

Kint is, itthon is, nyitva állnak előtted a lehetőségek.

38/f

2012. máj. 16. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első: igen, de ahhoz, hogy valaki ügyvéd lehessen, jogi egyetemre kell járnia.:) De lehet én fogalmaztam rosszul a kérdésben.


Mindkettőtöknek köszönöm a választ.:) Nagyon örülnék, ha sikerülne minden tervem.:)

2012. máj. 16. 11:26
 4/13 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, egyébként Te ezzel foglalkozol?:-)
2012. máj. 16. 11:29
 5/13 Retekszisz ***** válasza:
Nem jó ötlet. EGyrészt: meg fogsz bukni nyelvtudás miatt. Másrészt: ott is van elég ügyvéd.
2012. máj. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem fogok megbukni a nyelvtudás miatt, most is beszélek németül, és mivel az egyetem előtt még 2-3 évet kint élnék, nem hiszem, hogy utána ez probléma lenne. Feltételezem magamról, hogy 3 év alatt olyan szintre fejlesztem a nyelvtudásomat, hogy elegendő legyen egy egyetemhez.:) (Persze tudom, szaknyelv stb. stb., de igazából minden csak hozzáállás kérdése...) Abban viszont igazad van, hogy itt is sok ügyvéd van, ezért kételkedem én is. Na de majd elválik, még van időm kitalálni.:)
2012. máj. 16. 22:08
 7/13 Retekszisz ***** válasza:
93%
Hidd el, hogy szívnál vele elég rendesen. Ráadásul a STEOP-rendszer miatt nem csinálhatod meg, hogy hopp nincs meg az első félév, akkor majd halasztok, hanem zsupsz, ki vagy rúgva és nem is felvételizhetsz újra. EGyrészt az itthon tanult németed semmit sem ér, másrészt pedig, nagyon jól fogsz tudni kérni egy kiló barackot meg egy kenyeret, de amikor majd a hadijog-történeten (kötelező tárgy) elkezdik mesélni az első órán, hogy Németország milyen Casus belli szerint foglalta vissza Elszászt meg Lotharingiát, csak pislogni fogsz. Bécsi egyetemista vagyok, tudom, hogy miről beszélek.
2012. máj. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, érdekelne, hogy te hogy és mennyi idő alatt tanultál meg úgy németül, hogy boldogulsz az egyetemen?
2012. máj. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Retekszisz ***** válasza:
100%
8 év német itthon, összesen 8 hónapot voltam német nyelvterületen, 2 évig eredetiben olvastam a német közgazdászokat, és nemzetközi innovációs és közgazdasági versenyeken lettem dobogós német nyelvű bemutatóval. Valamint amikor kimentem, már tudtam az első másfél év anyagát myagyarul. És mégis voltak nehéz részek. Pedig ez csak közgáz, és nem is jog.
2012. máj. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Szörnyű látni, hogy mennyi irigy és rosszindulatú ember van. Persze, a hadijog-történelem iszonyat kemény lehet, de azért van sok elég jó magyar középiskola, ahol alaposan meg lehet tanulni németül. Meg szerintem 1 év kinttartózkodás után már olyan rutinja lesz a nyelvben (ha olvasol újságot, nézel német tv-t, stb.), hogy max. csak a jogi nyelv lexikája fog ki rajtad, de az előadásokat megérted.
2012. máj. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!