Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek kollégiumba vagy...

Szerintetek kollégiumba vagy fogadócsaládnál jobb lakni, ha egy időre mész ki külföldre egy programmal (nyelviskola, önkéntes munka stb. )?

Figyelt kérdés

2012. jún. 29. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Sok helyen nincs kollégium, vagy nagyon nehéz bejutni. Így szerintem biztosabb és "szabadabb" életet biztosít egy fogadócsalád.

Mi is "fogadócsalád" voltunk. A tanfolyam idejére befogadtunk diákoz (max kettőt egyszerre). Külön szoba,és nem volt kapuzárás..Oxford mellett élünk,így volt mindig jelentkező.

2012. jún. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez sokmindentől függ. Valószínűleg első sorban a családtól és tőled. Egy családnál azért alkalmazkodni kell, tisztelettel lenni rájuk, figyelembe tartani az ő oldalukat is stb stb. Míg ha egyedül laksz, avagy 1-2 hasonló korúval, kicsit lazábban alakulhat a dolog. Én úgy gondolom, hogy neked kell ezt eldönteni, mindkettőnek van előnye és buktatója is!
2012. jún. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
én ha mennék,elsősorban a koleszt választanám.ahogy az előző kommentben is olvashattuk,családnál alkalmazkodni kell,figyelembe venni a családot,és szerintem nem jó,ha csak valakihez odamész.a koleszban viszont szabadabb vagy,-igaz,magadról kell gondoskodnod.
2012. jún. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Everya válasza:
Szerintem családnál jobb. Megtapasztalhatod, hogy milyen szokásaik vannak, és ott szerintem többet beszélnél idegennyelven. Én voltam kint 2 családnál is és hihetetlen jó volt :) nagyon kedvesek voltak és szerintem nem zavaró, hogy alkalmazkodni kell hozzájuk..:)
2012. júl. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!