Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Elhatároztam, hogy orvos...

Elhatároztam, hogy orvos akarok lenni, azonban az itthoni rossz helyzet miatt lenne pár kérdésem külföldi tanulással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

10. osztályos vagyok egy elég jó gimnáziumban matek-fizika tagozaton. Tavaly kitűnő voltam és jövőre biológia-kémia faktot szeretnék felvenni az orvosi pálya miatt. Szeretnék bekerülni majd a SOTE-re vagy a DE-re, azonban olvastam róla, hogy a 6 év alatt akár ösztöndíjjal tanulhatnék külföldön, illetve a diploma utána a szakorvosi képzést végezhetném külföldön. Mit tudnátok mondani ezekről a lehetőségekről? Szerintetek 8 év múlva is fogják így keresni a magyar orvosokat. Angolból és német B2 nyelvvizsgám van, addig ezt fejleszteném. Illetve a másik nagy gond, hogy ezt az új törvényt hogyan lehetne kikerülni? Valahogy meg lehet úszni, hogy ne kelljen kifizetnem azt a ~12 millió Ft-ot ha kimegyek dolgozni a 6 év után külföldre? Illetve ezt akár részletben is lehet egy pár év múlva? Előre is köszönöm a válaszotokat.


2012. okt. 24. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem nem lehet kikerülni.

Végzel és 20 év alatt a képzésed kétszeresét itthon ledolgozod vagy visszafizeted a tandíjat.

Vagy fizetősre mész és fizeted minden félévben a tandíjat, ez után oda mész ahova akarsz.

2012. okt. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Mindent ki lehet kerülni. Véleményem szerint szánalmas, h a kormány ilyen kényszerítöeszközöket használ arra, h a diákokat idekösse. Miközben: a jegybankelnökünk vagyona külföldi offshore cégekben van, többszázmillió megy kampánypropagandára, nem lehet kifizetni az egészségühgyi ellátást akinek nincs TB-je, és még sorolhatnám.

De a kérdésre a válasz, mit csinál a kormány, ha itthon be vagy jelentve, és közben kint dolgozol? Hogy ellenörzik le? Vagy ha nyitsz egy vállalkozást, és az dolgozik külföldre? Nem tudom ezek müködnek-e, meg nem vagyok híve a csalásoknak, de azt megakadályozni, h valaki külföldön tanuljon az egyetem után frissdiplomásként, és spóroljon, aztán visszajöhessen, nem fair! Aki meg el akar menni az országból, pont az ilyenek miatt megy el. Egyet nem vesz észre a kormány. Nem el akarnak menni a diákok innét, hanem rákényszerülnek! Fideszesek, inkább foglalkoznátok a kiadások rendbetételével, a már meglévö díjak behajthatóságával, minthogy megkötözitek az embereket!!!

2012. dec. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én Magyar meber vagyok orvos szeretnék lenni, és nem külföldre kimenni tanulni, Magyarországon akarok meghalni és élni. És én ezt igazságtalanságnak gondolom hogy akinek nincs pénze az nem lehet orvos vagy pilóta vagy bármi más.
2013. jan. 10. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!