Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Középszintű nyelvtudás elegend...

Középszintű nyelvtudás elegendő a bécsi főiskolák angol nyelvű szakjaihoz?

Figyelt kérdés

2012. okt. 28. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Gondolj bele..ott nem csak a beszédet hanem a tananyagot is meg kell értened, ami sokszor magyarul se egyszerű.
2012. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az angolrol nem tudok beszelni, de en nemetul kezdtem el itt fosulin szakot es kozepfoku nyelvvizsgam van. igaz, az elejen NAGYON oda kell tenni magad, nagyon motivaltnak kell lenni es mindent megtenni azert hogy menjen. de meg is lett az eredmenye! az elejen tenyleg nagyon nehez, de akinek felsofokuja van szerintem annak is vannak nehezsegei. tudod, minden fejben dol el!
2012. okt. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia!

Nem elég, mert a középfokú nyelvtudásoddal nem fogok tudni

a) követni az órák anyagát, még talán beszédértési sziten sem

b) nem tudod megfogalmazni a házi dolgozatokat, és abból lesz elég

c) nem tudod a kötelező tananyagot a könyvtárban elolvasni, mert ahhoz se szókincsed, sem nyelvtani tudásod a szaknyelvhez nem elegendő

Még az a rossz hír, hogy amennyiben középfokú legjobb nyelvvizsgád volna (ez Cambridge First Certificate vagy IELTS 5.5 körül), akkor sem arról ad bizonyítékot a vizsga, hogy egyetemi angol nyelvű oktatásra képes vagy-e, mivel ezeknek a vizsgáknak általában magasabb szintje (IELTS 6.5. legalább) adna erről valami jelzést.

Vagyis a középfokú szint nem alkalmas bécsi tanulmányokra.

De mondok olyan jo tipeket, hogy az angoltudásodat hogyan lehet fejleszteni, ha írsz nekem. Van időd (remélem) a jelentkezésre, nem kell elkapkodni, lehet, hogy egy évvel később érdemes jelentkezned, amire fejleszted magad!

2012. okt. 30. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, van-e más követelmény, pl. valamilyen dolgozat(ok), mert inkább az számít. Van-e felvételi, vagy valamilyen vizsga követelmény? Különben a gyakorlatban meg szerintem nem elég.
2012. okt. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmiképpen. Leginkább te szenvednél attól, hogy nem tudnád követni az előadásokat.
2012. okt. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Középfokú nyelvtudás sehol sem elég külföldön. Akármelyik nyelvről beszélünk.
2012. nov. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!