Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van már egy középfokú angol...

Van már egy középfokú angol nyelvvizsgám, de szívesen megcsinálnám a felsőfokút is. Sajnos nem tehetem meg, hogy magántanárhoz/tanfolyamra járjak. Inkább tippeket várok arra, hogyan sajátíthat el az ember egy nyelvet önmagától, otthon?

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 03:10
 1/3 Dubi ***** válasza:

Én is nagyjából magamtól jutottam el középről emeltre, amit tehetsz: menj be a sulikönyvtárba, ott szoktak tartani angol tankönyveket. Keress valami komolyabb szakirodalmat az angol nyelvről, én pl ha jól emlékszem a könyv címére, a Principles of Academic Writing-ot olvastam, az nagyon nagyon jó volt. E mellett természetesen szorgos szójegyzetelés, és beszélgetés barátokkal, nálam egy csomó emberrel lehetett összeülni angolozni, mert 11-12 felé már mindenkinek kellett valami nyelvvizsga vagy angol érettségi.


Az is sokat segít, ha angol cikkeket olvasol az általad kedvelt témákban (csak ne divat :D ). Még egy jó dolog: egyetemi előadások. Rengeteg van fent a neten, csak válassz érdeklődési kör szerint és hidd el, érthetőek. Tök jók.

2012. okt. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Néhány hónapja regiztem a nyelvipercek.hu oldalra és nagyon hasznosnak találom felsőfokú vizsgára való felkészüléshez. Ki tudod próbálni az ingyenes anyagát.
2012. okt. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Exam Fright Killerből a szóbelire nagyon jól fel tudsz készülni
2012. nov. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!