Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Europában melyik egyetemre...

Europában melyik egyetemre lenne érdemes mennem, ha kulfölön szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés
Olyan helyet keresnék, ahol van oktatás angolul, de azért viszonylag közel van Magyarországhoz és nincsenek horror árak azért? És ösztöndíjszerzési lehetőségek is érdekelnének, hogy mit fedeznek és persze, hogy hol, valamint , hogy mit kell tennem egy ösztöndíj megszerzéséhez!

2012. nov. 28. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdj el otthon egy egyetemet, és egy év után már megpályázhatsz Erasmus ösztöndíjat, amivel egy évre kimehetsz külföldre tanulni. Nem tudom, hogy te milyen típus vagy, én is nagyon sokat gondolkodtam ezen érettségi tájékán, de rögtön középsuli után a saját kontódra külföldi egyetembe kezdeni nem olcsó mulatság. Azonkívül ha már elkezdted, nem hagyhatod akármikor abba, ha honvágyad van, vagy ilyesmi. Ezt csak azért mondom, mert én elkezdtem otthon, aztán halasztottam, és Spanyolországba költöztem egy évre dolgozni. Imádtam, nagyon nagyon szerettem. Utána hazamentem folytatni a sulit, de egy év elteltével elnyertem az Erasmust, és nyáron megint Spanyolországba mentem, onnan meg szeptemberben egyenesen át Portugáliába Erasmusolni. Én jól boldogulok egyedül, de így lassan 2 otthonról távol töltött év után egyre nehezebben bírom... Viszont az Erasmus egy nagyon jó dolog, nagyon sok tapasztalatot ad, ha akarod csak fél év, ha akarod egy. Nekem ami pénzt adott az iskola, az kb az albérlet fedezésére elég pont, tehát kell mellé összegyűjtött pénz, vagy kell keresned munkát, ami viszont nem könnyű, én bármit dolgoznék, minden étterembe, hitelbe bemegyek megkérdezni hogy van-e munka, és még semmit sme találtam hiába próbálkozom ezerrel... szóval..én az Erasmust javaslom:) És nekem személy szerint Spanyolország a szívem csücske, de ebben meg minden ember más. Például Norvégia, Finnország is nagyon érdekes lehet, de ezek piszok drága országok, viszont keresni is nagyon jól lehet ott. (találkoztam egyszer egy csajjal Norvégiában, ő Mekiben dolgozik forintra átszámolva 5000 forint per óráért!!! Otthon ez 500 forint per óra kb....) Vagy HOllandia is tök jó lehet. Ezt már neked kell eldöntened. Én imádom Spanyolországot, de a mostani portugál sulimért is teljesen odavagyok.

remélem tudtam segíteni:)

2012. nov. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hoppá, nem hitelbe, hanem hotelbe:)) és 22L voltam
2012. nov. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mi a célod.


Ha a legjobb egyetemekre akarsz mennyi akkor Anglia, Franciaország (Grandes Écoleok kizárólag), Németország sorrendben jön, persze vannak kivételek, pl műszaki téren a delfti egyetem az egyik legjobb, de ettől még a holland egyetemek átlagosan nem lesznek jobbak a német egyetemeknél.


Környező országokban Románia a legolcsóbb, és ott még magyarul is tanulhatsz. Más kérdés hogy az ott szerzett diplomáddal mire mész.. Ausztria a szomszédok közül a legszínvonalasabb, de akkor már minek állna meg az ember ha egy lépésre van Németország.


Minden tőled függ. Nyelvtudásodtól, eddigi tapasztalataidtól, anyagi hátteredtől. Ösztöndíj szinte mindenhova van, de így egész Eu-ra nézve nyilván ezt senki sem fogja tudni: gugli a barátod ez esetben.

2012. dec. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!