Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » SZTE-GYTK-n vagy SE-GYTK-n...

SZTE-GYTK-n vagy SE-GYTK-n van arra lehetőség, hogy egyetem alatt kimenjek tanulni Floridába1-2 félévet?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem tudok egyetem alatt kimenni, csak utána, dolgozhatok gyógyszerészként?

2013. jan. 20. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bárhol megszakíthatod a tanulmányaidat és oda mész tanulni addig ahova csak akarsz.


A másik kérdésre az a válaszom, hogy nem. USA nem ismeri el a magyar végzettségeket. Ha kint elismerteted a diplomád, azt hogy te gyógyszerész vagy, akkor természetesen dolgozhatsz.

2013. jan. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
SOTE-nak van valamelyik USA-beli egyetemmel kapcsolata (nem tudom pontosan, de nem a floridai), ösztöndíjjal pár hónapot ki lehet menni, de ez ugye csak a legjobbaknak van.
2013. jan. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ, ment a pacsi! :)

rosszul fejeztem ki magam: nem megszakítani akarnám az itthoni tanulmányaimat, hanem csereprogrammal/erasmussal/stb kint tölteni 1-2 szemesztert, aztán hazajönnék, lediplomáznék, ezt követően pedig kiköltöznék floridába :)

2013. jan. 20. 12:48
 4/5 anonim ***** válasza:
A gyógyszerészettel az a gond hogy a tantervi felépítés miatt az Erasmus és egyéb csereprogramok alatt tanultakat nem lehet teljesen elfogadtatni, így biztos hogy egy év csúszással jár.
2013. jan. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bensdorp ***** válasza:

Jókat írtak eddig, főleg az első és az utolsó válaszoló.

A kint töltött szemesztereket itthon nem tudod elfogadtatni a rengeteg gyakorlat miatt, ezért csak a tanulmányok megszakításával mehetsz ki egyetem alatt 1-2 hétnél hosszabb időre (illetve még nyaranta van rá lehetőség, akkor akár több hónap). Az USA-beli munka pedig komoly honosítási procedúrához és kiegészítő tanulmányokhoz kötött - legalábbis a klinikai gyógyszerészetben (a kutatásban nem feltétlenül).


A második válaszolóhoz pedig: a SOTE-nak a Tennessee egyetemmel van kapcsolata, 2 hónapra lehet kimenni utolsó évben (ennek zöme a nyárra esik). Ez sajnos nem a legjobbak kiváltsága, hanem a csókosoké - tapasztalatból mondom, nem a legjobb eredményűek mehettek ki nálunk sem, hanem akik(nek a szülei) közel vannak a zsíros bödönhöz.

2013. jan. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!