Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Középiskola folytatása Angliában?

Középiskola folytatása Angliában?

Figyelt kérdés

Jelenleg 10 osztályos vagyok (17 éves).

Azon gondolkodtam hogy van-e olyan lehetőség a magyar középiskolákban tanulók számára, hogy átiratkozzanak egy Angol középiskolába és az érettségiüket is már onnan kapják?

Ha ennek a tanévnek vége akkor én hogy tudnék egy ottani 11. osztályba (vagy ennek megfelelőbe) átkerülni úgy hogy ne kelljen se évet ismételnem és ne is egy egyéves külföldi tanulmány legyen hanem úgymond már végleg ott tanuljak? Milyen követelményeknek kéne ehhez megfelelnem, kéne teszteket írnom? (Angol nyelvtudásom az megfelelne szerintem, IELTS 7.5 nyelvizsgám van). Nagyon sok pénzbe kerülne az ottani tanulás vagy ingyen van mint Magyarországon?


A másik kérdésem még az lenne hogy jellemző az angol középiskolákra a kollégiumi elszállásolás? Ha igen akkor nagyon magas árakon kínálják a szobákat? Azért kérdezem mert ha a fent leírtakra mind lenne lehetőségem akkor valószínűleg szüleim nélkül mennék mert ők nem tudnának jönni velem.


Előre is nagyon köszönöm!



2013. márc. 24. 18:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha nem cserediákként mész akkor esélytelen. 18 év alatt csak a gyámhatóság engedélyével azaz nyomós indokkal ( lelki, fizikai bántalmazás, elhanyagolás) költözhetsz el.
2013. márc. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!