Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikában szeretnék egyetemre...

Amerikában szeretnék egyetemre járni majd, tanulok Kínaiul és Angolul és Németül, ez minden álmom hogy kiköltözzek oda minél hamarabb, mit ajánlatok? Hová? Hogyan? Lenne esélyem? És hogy kene ehhez hozzákezdeni?

Figyelt kérdés

2013. szept. 13. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez megint az a kérdés ahol nem ártana néhány alapinformációt megadni magadról (valamint érthetõ magyar mondatokat írni ;p

Hány éves/hanyadikos vagy, milyen tanuló

mennyire tudsz angolul,

milyen szakok jöhetnek szóba(v. érdeklödési irányaid) utánanéztél-e már a tandíjaknak (egyetemfüggõ),

mennyi pénzt tudtok rászánni,

vagy-e valamiben kimagasló (kiváló tanuló, tanulmányi versenyek, sportversenyek) amivel ösztöndíjra tudnál pályázni... most ez jutott eszembe.


A németet és a kínait nem értem - marmint persze, hogy nagyon jó, hasznos lesz, ha ilyet tanulsz, de ez most hogyan is jön az amerikai egyetem témához...??

2013. szept. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezen az oldalon mindenki rá van kattanva a helyesírásra,szerintem ennek az oldalnak nem az a lényege hogy kritizáljuk a másikat és keressük a hibát a mondataiban hogy,mibe lehet belekötni mert valamit félreütött,hanem ha van egy kérdes arra válaszoljunk és segitsünk a másiknak,de azért köszönöm a válaszod ;)
2013. szept. 14. 10:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Írj egy kicsit magadról, ennyi infóból hogy loehetne eldönteni, hogy mennyi esélyed van?? így nem tudunk segíteni...Elsősorban amúgy nagyon-nagyon! sok pénzre lesz szükséged. Ha az USA-ba mennél továbbtanulni angolul kell beszélned, felsőfokon. Milyen tanulmányi,verseny,sport eredményeid vannak azok a területhez kapcsolódóan ahova mennél?
2013. szept. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok,országos táncversenyeken voltam amin jo eredmények születtek (3.2. és első helyezés) ezenkívül idén teszem le a középsfokú angolt,és általaban az évvégi átlagom 4,3 -4,5 között volt de tanulmányi versenyekre nem igen járok ..
2013. szept. 14. 20:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy az usában tanulhass külön angol vizsgát kell letenni ha jól tudom, ami elég nehéz, arra jó előre készülj.
2013. szept. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
És erőteljesen részt kéne venned közösségi dolgokban, pl. DÖK. Amerikaiak nagyon buknak erre. Ezen felül: diákolimpia jó helyezés csak előny, egyéb tanulmányi versenyek, a tánc is számíthat. De mivel az amerikai egyetemek megtehetik, hogy a legjobbak legjobbjai közül válogassanak nem fognak hasra esni egy középfokú nyelvvizsgától és pár táncverseny helyezéstől és 4,3-4,5 átlagtól. Kapcsolj rá :D
2013. szept. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#1 voltam

"Ezen az oldalon mindenki rá van kattanva a helyesírásra,szerintem ennek az oldalnak nem az a lényege hogy"

Nem helyesírást kritizáltam, hanem az hogy nem írtál érthetö mondatokat. Talán gondolkodj el rajta, miért kritizálnak, és hogy miért is zavarja a másikat. Mint írtam nem túl érthetö amit írtál - a kérdésemre (nyelvek?) azonban nem is reagáltál. Ezzel mit is érsz el?

Nekem pl. innentöl nincs kedvem Veled kommunikálni; még egy utolsó megjegyzés az utolsóhoz:

Nem csak világelsö amerikai egyetemek vannak, hanem igen gyengék is - egy 300 milliós országba sok szín belefér. Azért egy kb. közepes amerikai (nyugati) egyetem is szélesebb világképet ad neked mint az Elte, már csak azért is mert neked külföld, és egy fejlettebb ország. MOn az képzés csak néhány irányba közelíti meg a világszínvonalat (pl. matematika, elméleti fizika), amik a kérdezönek nem hiszem h megfelelnek.

Részletesebben: Rankings, Times higher education supplement

2013. szept. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Rabinowitz Ildiko válasza:
100%

Kedves Kerdezo,

Megprobalok irni azokrol a dolgokrol, amiknek talan hasznat veszed. Amikor jelentkezel akarmilyen felsooktatasi intzmenyve az USA-ban kerni fognak toled egy TOEFL pontszamot, ami egy angol vizsga. Az egyetem minosegetol es aratolfugg majd, hogy milyen magas pontszamot tuznek ki felveteli kovetelmenykent. Egy atlagos -helyi egyetem, ami nem elit, nem Harward vagy Duke kb. 2000-2500 dollart fog elkerni tandijkent, ehhez hozza jon meg a tanulobiztositas, es ha szemelyesen bejarsz tanterembe, es nem online tanulsz, akkor sokan epuleti hasznalati dijat is szamolnak fel. A tankonyvek ara horribilis, en darabjaert atszamolva kb 20 ezret fizettem, de sokszor lehet olcsobban is beszerezni konyveket az Amazonon, half.com-on vagy Craig's listen is. A lakas/ kollegium meg ehhez hozzajon. ha szerencses vagy, akkor talalsz egy helyi magyar csaladot, aki ki tud neked adni olcson egy szobat. Altalaban tudsz valamilyen munkat vallalni.Konnyebb, ha tanulovizummal mesz ki ( vagy kimesz,hosszabbitast kersz a maradasra, es tanulovizumot kersz utana), mert tanulovizummal kapsz 20 oras/heti munkavallalasi engedelyt az iskolatol. Lehet, hogy az egyetemen is tudnak foglalkoztatni kesobb a kevesebb tandij remenyeben. A TOEFL-en kivul es vizumon kivul csak egy gimnaziumi/szakkozepiskolas bizonyitvanyt kernek hivatalosan leforditva. Ugyhogy meg kituno tanulonak sem kell lenned, ha nem az erosebb egyetemekre jelentkezel. Persze a nevezetesebb egyetemekkel mas lesz a story. Sok szerencset!

2013. szept. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!